Стали відомі претенденти на Шевченківську премію з літератури

3 недели назад 0

31 жовтня закінчився термін подання творів на розгляд Шевченківського комітету. Імена учасників конкурсного відбору оприлюднені на офіційному сайті премії.

Твори подавалися від різноманітних державних та недержавних установ. Найбільше організацій висунули на здобуття премії книжки Емми Андрієвської, а найбільша кількість авторів була подана від Фонду Бориса Олійника.

Отже, за Національну премію ім. Тараса Шевченка 2018 року в області літератури, публіцистики та журналістики боротимуться:

Сергій Плохій , "Брама Європи" (Висунуто членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитром Дроздовським)

Петро Шкраб'юк , "Над простором і часом" (Висунуто Львівською організацією Національної спілки письменників України)

Галина Тарасюк , "Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія" (Висунуто Українським фондом культури імені Бориса Олійника)

Емма Андієвська , "Міста-валети", "Бездзигарний час", "Шухлядні краєвиди", "Маратонський біг" і "Щодення: перископи" (Висунуто Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національним університетом "Острозька академія", Національним музеєм літератури України)

Іван Корсак , "Борозна у чужому полі", "Вибух у пустелі", "На розстанях долі" (Висунуто Всеукраїнським товариством "Просвіта" імені Тараса Шевченка")

Юлія Бережко-Камінська , "Пошепки і вголос"(Висунуто видавництвом "Український письменник")

Ольга Слоньовська , "Упольоване покоління" (Висунуто Українським фондом культури імені Бориса Олійника)

Віктор Терен , "Жити" (Висунуто редакцією Всеукраїнського журналу "Дивосвіт")

Василь Рябий , "Сологолос" (Висунуто Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки письменників України)

Іван Чумак , "Історія самобутності, або Народ безсмертний" (Висунуто Творчим об'єднанням "Світлиця")

Брати Капранови , "Забудь-річка" (Висунуто видавництвом "Нора-Друк")

Петро Карась , "Серце мусить боліти", "Жито і калина" (Висунуто Українським фондом культури імені Бориса Олійника)

Володимир Рафєєнко , "Довгі часи" (Висунуто Конгресом літераторів України та Видавничим домом "ЧІЛІ")

Ганна Ручай , "На східному фронті є зміни" (Висунуто Білоцерківським міськрайонним об'єднанням ВУТ "Просвіта")

Оксана Смола , "Вітрильник у Божих долонях" (Висунуто редакцією щомісячника літературно-мистецького та громадсько-політичного часопису "Дзвін")

В'ячеслав Рисцов , "Моя любов на тебе схожа" (Висунуто Українським фондом культури імені Бориса Олійника)

Олександр Ірванець , "Харків 1938" (Висунуто Комунальним закладом культури "Харківський літературний музей")

Антонія Цвід , "Возлюбленик муз і грацій", "І темнії ночі, і ласки дівочі" та "Як русалки місяць ловлять" (Висунуто Публічною бібліотекою імені Лесі Українки для дорослих (м. Київ)

Павло Усенко , "На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський" (висунуто Київським польським культурно-освітнім товариством ім. Міцкевича)

Дізнатися про номінантів в інших категоріях, можна на офіційному сайті премії.