У Києві активісти «розкололи» Арку дружби народів на підтримку політв’язнів

12 месяцев назад 0

Активісти і правозахисники у суботу наклеїли тимчасову наклейку у вигляді тріщини на Арку дружби народів у Києві на знак підтримки українських політв'язнів, які незаконно утримуються в РФ та анексованому Криму.

Про це у Facebook повідомила активістка "АвтоМайдану" Катерина Бутко, передає Українська правда. 

"Створення "тріщини дружби" — акт солідарності з незаконно переслідуваними громадянами України, яких Росія перетворює на зброю у своїй гібридній війні, солідарності з цивільним населенням на загарбаних Російською Федерацією територіях, жест-відповідь на розв'язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України", — написала вона.

"Особливо символічним є проведення даної акції у 85-ту річницю Голодомору", — додала Бутко.

Активісти підкреслили, що жодним чином не ставлять під сумнів культурну та історичну цінність пам’ятки і відкидають будь-які можливі спекуляції щодо цього.

Серед ініціаторів акції — організації "Медійна ініціатива за права людини", "Комітет солідарності — група підтримки кримських заручників", "Пряма лінія", "Центр громадянських свобод", "Автомайдан", "Свободу заручникам Кремля", активісти, представники мистецьких спільнот та інші небайдужі.

6 листопада перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко заявила, що Росія заблокувала питання звільнення заручників і політв’язнів та продемонструвала свою недоговороздатність.