Загальний наступ проти закладів культури Херсонщини

2 года назад 0

Протягом останнього тижня депутати Херсонської облради намагаються ліквідувати Обласну інспекцію по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області.

Сумнівна економія в результаті обернеться тотальним розграбуванням курганів, неконтрольованим будівництвом в історичному центрі Херсону і старовинних міст області, а також контрабандою і вивезенням за кордон археологічних та антикварних предметів однієї з найбагатших областей України.

Як йдеться у статті "Спроба ліквідації Обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області" на сайті Інституту археології НАНУ:

Мало хто замислюється, але крім охоронної діяльності на плечах працівників Інспекції лежить щоденна робота з погодження проектів землеустрою, містобудівної та дозвільної документації, що протягом року складає близько 2500 – 3000 (!!!) документів.

Обласна інспекція по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області одна з найпотужніших в країні. Окрім охоронно-рятівних робіт на базі Інспекції проходять круглі столи, присвячені питанням охорони пам'яток, практикум для студентів-істориків Херсонського державного університету з пам'ятко охоронної справи і науково-популярні лекції для дітей та молоді, присвячені популяризації пам'яток регіону.

В цій ситуації виникає кілька питань:

Скільки мільйонів гривень коштує культурне надбання області?

А її туристична привабливість?

Хто в разі знищення Інспекції виконуватиме контролюючі та охоронні функції по збереженню культурної спадщини?

Де знайти кваліфікованих спеціалістів для цієї роботи в райцентрах і громадах?

Інститут археології НАНУ засудив зазіхання недолугих чиновників. Колектив інспекції звернувся за допомогою до голови ХОДА.

ЧИТАЙТЕ: Херсону здание Городского собрания уже не нужно