22 тонни товарів, які ввозилися на Херсонщину під виглядом гуманітарки, конфіскували

2 года назад 0

Оборудки з гуманітаркою під прикриттям секонд-хенду податкові міліціонери підозрювали давно, викрили — минулого тижня.

 

Середньостатистичному херсонцеві доводиться обирати: купувати базарний ширпотреб (невідомо де і як пошитий, пофарбований часто токсичними та смердючими барвниками і дорогий) чи заощаджувати і йти у секонд-хенди. Товар якісний, часто навіть брендовий, і дешевий. Але ж для гідності людської специфічний — з чужого плеча.
Утім, зараз ціни секондів та толкучок уже майже зрівнялися — невже дорожчає ношене?
Насправді очевидно інше: в численних секондах Херсона стало з'являтися багато нових речей, цілі партії різного розміру. Отже, явно в нішу доступного товару потрапляє ввезене без мита добро. "Значит это кому-нибудь нужно" — як казав класик.

Як торгувати брендовими речами та модним новим одягом із європейських ропродажів, без дорогого розмитнення і відповідних податків? Правильно, ввозити їх в Україну у вигляді гуманітарки і реалізовувати левову частку через секнод-хенди. Таким простим і прибутковим бізнесом навіть депутати різних рівнів на Херсонщині не гшребують. Бо ж хоча оборудка й очевидна, але спробуй, доведи…

Утім, податкова міліція і спробувала, і довела — справа тягнулася ще з минулого року, від проведення операції «Рубіж-2017» Саме тоді на очі оперативників та слідчих ГУ ДФС області потрапили псевдоблагодійники, які організували торгівлю начето гуманітаркою. І ось днями у справі вдалося поставити крапку:

На підставі виявлених фактів працівники податкової міліції порушили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 212 «Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)» Кримінального кодексу України. У ході розслідування цієї справи оперативники встановили, що посадові особи «благодійної» організації подавали завідомо неправдиві відомості до Міністерства соціальної політики України та Херсонської митниці ДФС про визнання імпортованих товарів гуманітарною допомогою і на підставі підроблених документів проводили розмитнення за нульовою ставкою. За результатами проведених обшуків податкові міліціонери вилучили 22 тонни різних товарів.

За вироком Херсонського міського суду керівника фонду визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 212 Кримінального кодексу України, засуджено та призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 17 тис. гривень. Також, задоволено цивільний позов прокурора в інтересах держави на суму 845 тис. грн., одночасно з цим застосовано спецконфіскацію майна (речових доказів) в дохід держави.

І ось нарешті у цій справі поставлена крапка. У січні 2018 року за результатами звернення Головного управління ДФС у Херсонській області Міністерство соціальної політики України виключило псевдоблагодійну організацію з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, — повідомляють в прес-службі Головного управління   ДФС у Херсонській області