Новоствореним бізнесменам: чи звітувати за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему?

Новоствореним бізнесменам: чи звітувати за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему?

3 недели назад 0

Фізичні особи — підприємці (далі – ФОП) подають до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Декларація за звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, подається ФОП протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.5 ст. 49 ПКУ).

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ. Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації.

Отже, новостворена ФОП за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування подає річну декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року та самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, визначеного для подання податкової декларації.

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області
Автор: Тимощук Олег, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА