У Херсонській області оперують телефонні шахраї

2 года назад 0

На Херсонщині за добу три жінки стали жертвами телефонних шахраїв. Всі злочини вчинялись за однаковою схемою. На мобільний телефон жертви дзвонить невідомий чоловік, який представляється банківським працівником. Він говорить, що банківська картка заблокована та для того щоб її розблокувати, терміново потрібно назвати реквізити (номер, строк дії картки та CVV-код). 

Так в чергову частину Чаплинського відділення поліції звернулась 39-річна жінка. Вона розповіла, що виконала умови шахрая, а через десять хвилин вона отримала SMS повідомлення про зняття 35000 гривень.

А у 63-річної жительки Новотроїцького району шахрай зняв з зарплатної картки 5000 гривень. А жителька Херсона через власну довірливість втратила понад 1000 гривень.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Також, поліцейські попереджають:

Шановні громадяни! Будьте більш обачні, не довіряйте особам, які намагаються дізнатися реквізити ваших банківських карток:

— якщо вам телефонують нібито з банку, говорять про заблокування вашої картки і просять повідомити PIN-код банківської картки, CVV код або інші реквізити – це шахрайство. Співробітники банку ніколи не телефонують клієнтам і не розпитують особисті дані. Якщо ви маєте сумніви, чи дійсно вам телефонує справжній співробітник — запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону;

— якщо особа, яка представляється працівником банку, пропонує вам по телефону допомогти у проведенні якихось операцій з карткою — наполягайте на їх проведенні у відділенні банку. 

                                                                                                                                      Джерело