Кандидат в мэры Херсона Урбанский: у меня нет управленческого опыта, а у предыдущих он был…и в каком состоянии город?

3 года назад 0

 

Минулого тижня команда інтернет-видання «Херсонские вести» запустила спецпроект «Місцеві вибори 2015: про кандидатів на пост мера м. Херсон». Раніше ми вже опублікували інтерв’ю із кандидатом у мери міста Борисом Сіленковим, який балотується від Партії зелених України.

 

Далі ми поспілкувались із кандидатом на посаду міського голови від ВО «Свобода» Віталієм Урбанським. Чи не наймолодший претендент на мерське крісло(ред. – а наймолодший кандидат у мери – Євгеній Руденко, 1992 року народження) розповів нам про свою команду, програму та плани щодо вирішення проблем у Херсоні.

 

«ХВ»: Віталію, під час реєстрації кандидатів на посаду мера Херсона, у ТВК розповіли, що ви працюєте електромонтером?

Так, я дійсно електромонтер, так би мовити, людина з працюючих мас – переважної більшості населення. Ну можна сказати, що я не є і представником бізнесової еліти. Ну власне я тим пишаюсь, бо ближче до людей.  Загалом про себе: мені 27 років, народився у Херсоні, а батьки з області. У 2004 році вступив до Херсонського політехнічного коледжу, в 2007 році – завершив навчання. Далі продовжив навчання у Одеському національному політехнічному університеті на заочній формі. І паралельно почав працювати в міських електромережах ПАТ «Херсонобленерго». Там досі й працюю. На місцеві вибори йду у списках ВО «Свобода». Членом партії є вже більше трьох років. Досвід політичний є: на минулих виборах балотувався у народні депутати України, йшов 126 номером.

 

«ХВ»: Як оцінюєте свої шанси на виборах?

Шанси завжди є. Ну наші вже відомі кандидати щось постійно там ділять: хтось втратив декларацію, хтось не вийшов із якоїсь партії. Люди бачать, що цей бардак триває протягом 24 років. Треба систему ламати. 

Коли спілкуюсь із людьми "на палатці", то підтримку бачу. Ну хтось говорить, що я молодий та не маю управлінського досвіду… інші кажуть, що людина має бути проста, з народу. Треті ще щось вимагають… Але під усіх же не можна підлаштуватись. Я людям завжди відповідаю: от команда Сальдо…ну дорослі вони, ну мають управлінський досвід, всі такі авторитетні, а Херсон у якому стані?

Також  не треба вестися на рекламу та на «передвиборчі» ремонти. У Вас все-одно потім витрачені гроші на політичну рекламу кандидати у депутати, мери тощо заберуть.

 

«ХВ»: На чому зроблений акцент у програмі?

Я нічого обіцяти не буду. Там може вже хтось собі й відсотки якісь проставив, рейтинги. Я буду просто працювати та показувати результат.

Для мене важливими будуть наступні кроки у моїй роботі: доступність для людей та підзвітність кожної витраченої копійки з міського бюджету. Я підтримаю ідею про те, що усі дані про місто, комунальні підприємства тощо мають бути на сайті міськради. Також я за спрощення видачі довідок, тобто за економію та оптимізацію часу херсонців.

Дуже важливо забезпечити комфортне життя для городян, зокрема покращити умови автоперевізників. Ми будемо брати досвід Львова, де свого часу було встановлено GPS-маячки / навігатори. Людина сидить у диспетчерській та спостерігає за тим, куди їде маршрутка, яка її лінія та коли вона буде на наступній зупинці. Таким чином буде жорсткий контроль за водіями та їх шабашками. Я і за те, щоб і у нічний час нормально пересувати міським транспортом.

Необхідно боротися із корупцією у держустановах, а також із неправомірними поборами із батьків у школах та дитячих садочках, зі студентів – у коледжах та університетах, у гуртожитках або із пацієнтів у лікарнях. Як вирішення проблеми, то це необхідно боротися із фондами шкіл та фондами студентських груп. Або ж зробити так, щоб це було на добровільній основі, а не ставало примусовим явищем і провокувало «репресії» з боку адміністрації навчального закладу, як це наразі відбувається.

Плюс люстрація працівників міської ради. Останні чергові місцеві вибори були ще у 2010 році, за часів Януковича … з того часу люстраційних змін у складі міськради не відбулося, тому ми, як «щит нації», це питання будемо розглядати із перших днів нашого депутатства.

От давайте пригадаємо Сальдо та його інтерв’ю російському каналу. Я думаю, що продовжувати не варто. Наші хлопці гинуть, а дехто паплюжить їх героїзм та внесок у боротьбу за українську території.

 

«ХВ»: Хто у Вашій команді?

Моя команда – це майданівці, мої побратими, херсонське студентство. Я поважаю усю своїх соратників, бо вони завжди поряд та підтримували мене тоді, коли взимку до мене на роботу заявились відповідні структури. Ставку зроблено на молодих. У нас є 18-літні студенти ХДУ та ХНТУ.

«ХВ»:  31 серпня сталися трагічні події під Верховною Радою…загинули люди. У цих подіях звинуватили «Свободу». Чи знизили такі заяви рейтинги «Свободи», зокрема херсонської організації?

Люди, із якими я спілкувався, розуміють, що це була провокація з боку влади. Мені просто цікаво, яка ж партія буде робити подібне за два місяці до виборів та топити свій рейтинг нижче плінтуса.  Аваков безпідставно звинуватив «Свободу». Там, крім «Свободи», було багато інших політичних організацій. Чому звинуватили «Свободу»…? Думаю, що ми просто заважаємо.

Я не можу переконати людей, у яких телевізор із Аваковим замість голови. Сподіваюсь, що ті, хто підтримував «Свободу», буде підтримувати нас, і мене зокрема, і надалі.

 

«ХВ»: Кого думаєте взяти у радники? І хто висунув Вашу кандидатуру?

На це питання відповідати не буду…я думав над цим, але озвучувати поки не варто.

Висунули мою кандидатуру на черговому з’їзді партії у Києві. У Херсоні не заперечили. Основним критерієм щодо обрання моєї кандидатури на партійному з’їзді стала моя активна громадянська позиція та небайдужість до проблем херсонців.

 

«ХВ»: Бюджет як плануєте поповнювати?

Це розвиток туристичної сфери та залучення інвестицій. Необхідно бути відкритим для усього нового, розглядати усі пропозиції, обирати найприбутковіші. Якщо говорити про аграрний сектор, то ми маємо все-таки думати про відновлення машинобудування. Це дасть і нові робочі місця, соціальну захищеність та значно підвищить рівень життя херсонців.

 

 

Спілкувалась Юлія Соломахіна