Депутати обласної ради взяли участь у колегії Херсонської обласної державної адміністрації

12 месяцев назад 0

Херсонська обласна державна адміністрація провела щомісячну колегію. Участь в обговоренні важливих для області проблем в усіх галузях життєдіяльності взяли депутати Херсонської обласної ради – Оксана Рукавішнікова та Василь Зеленчук.

Зокрема, у ході колегії керівники профільних структурних підрозділів доповіли про виконання завдань Програми соціального-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2018 рік.

Так, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода зазначив, що на сьогодні по всім сільськогосподарським показникам пройшло перевиконання: зернових і зернобобових культур зібрано 104,5% (план 2,2 млн тонн), соняшника – 100,9% (план 0,6 млн тонн), картоплі – 111,1% (план 0,3 млн тонн), виноград – 134,4% (план 0,05 млн тонн) тощо.

Як раніше говорив перший заступник голови облради Василь Зеленчук, аграрна галузь – одна з тих, в якій немає меж. Тож, під час засідання він іще раз акцентував на цьому увагу та закликав херсонських підприємців максимально брати участь у всіх державних програмах, спрямованих на підтримку сільського господарства.

Щодо інвестиційної діяльності, то пріоритетним залишається альтернативна енергетика. Завдяки будівництву нових туристичних комплексів та розширенню потужностей аграрних підприємств створено 740 робочих місць. А до кінця 2018 року на території Херсонської області планується впровадити іще 36 інвестиційних проектів, загальна вартість яких становить понад 6,4 млрд грн.

У 2019 році планується реалізувати 32 інвестиційні проекти, з яких бюджет 28 проектів становить майже 5 млрд грн, а вартість будівництва чотирьох потужних вітропарків Дніпро-Бузької, Сиваської, Овер’янівської та Каланчацької ВЕС оцінюється у майже 760 млн євро. Загальна кількість робочих місць на цих об’єктах становитиме близько 700 осіб.

Активно працювали чиновники і в напрямку збереження та розвитку людського капіталу Херсонщини. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Євгена Криницького, в поточному році було створено: 175 додаткових місць в дошкільних навчальних закладах, 8 опорних шкіл на рівні громади та 7 інклюзивно-ресурсних центрів. Окрім цього, відкрито 254 інклюзивних класів, 13 навчально-практичних центрів професійної освіти (аграрних та промислових спеціальностей), з 15 спеціальностей запроваджено дуальну форму освіти, відкрито нові спеціальності: «Медицина», «Архітектура та містобудування» тощо.

У рамках обласної програми людського капіталу, яка співфінансується за рахунок обласного бюджету, навчається понад 220 осіб. Крім того, Херсонщина забезпечила навчанням у вузах 230 студентів з тимчасово окупованої території АР Крим. Вже цього року майже половина випускників вищих навчальних закладів залишилася працювати на Херсонщині. Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко, з 90 інтернів, які за направленням прибули працювати в нашій області, лише 30 взяли відкріплення у зв’язку з відсутністю умов для проживання.

Дізнавшись про це, заступник голови облради Оксана Рукавішнікова запитала в «головного» лікаря області: чому ця проблема не прописана в профільній програмі?

«З року в рік в програмі одні і ті ж заходи. Таке враження, наче їх просто переписують під копірку. Значить, або вони не необхідні для громади, або просто не виконуються. Особисто мене не влаштовує ні перше, ні друге. Чекаю, що в програмі підтримки медичних працівників будуть дійсно конкретні заходи із 100-відсотковим виконанням» , – наголосила депутат обласної ради.

Віктор Короленко запевнив, що вже наступного тижня нова програма, спрямована на підтримку медичних працівників, зайде до обласної ради. Щодо забезпеченості області первинною медичною допомогою (ПМД), то він повідомив, що станом на сьогодні ПМД надають 29 Центрів ПМД в тому числі: 24 комунальних некомерційних підприємств, 10 КНП заключили угоду з НСЗУ, у 8 ОТГ із 27 створено 8 закладів охорони здоров’я з надання ПМД, підписано 559 тис. (54%) декларацій «Лікар для кожної сім’ї».

Також учасників колегії ознайомили із проектом обласного бюджету. За підрахунками економістів, він є збалансованим і реальним до виконання. Якщо в найближчий час проект пройде погодження усіх постійних комісій обласної ради, то вже 14 грудня буде винесений на чергову депутатську сесію для прийняття остаточного рішення.