Фотофакт. У селі на Херсонщині школярів привчають до цивілізації

12 месяцев назад 0

Роздільний збір сміття — це те, до чого Україна непевно крокує, і те, що нашій державі конче необхідно. Але контейнери для різних видів відходів зустрічаються настільки ж рідко, як і червонокнижні тварини. А в багатьох регіонах роздільний збір сміття взагалі є міфом.


Так, наприклад, декілька місяців тому контейнери для різних видів відходів з'явилися в селі Дніпровське Білозерського району. Вони встановлені на подвір'ї місцевої школи. Цілком можливо, локація їх розміщення обрана невипадково: саме таким чином дітей привчають до цивілізації. Адже школярі повинні розуміти, що в розвинених країнах, до статусу яких прагне наблизитись наша держава, це — звичайна справа. Скло потрібно утилізувати окремо від пластику, металеві вироби — окремо від поліетилену тощо. І надалі всі відходи "отримують друге життя": їх переробляють, а отримані зі сміття матеріали слугують сировиною у різних видах промисловості. У розвинених державах людей навіть карають за те, що сміття опиняється не в тому баці, у якому потрібно.

Щоправда, не зовсім зрозуміло, яка доля у відсортованого сміття у сільській школі. У селах відходи утилізують на стихійних полігонах, не зважаючи на види такого сміття: його просто скидають на купу. Сподіваємося, ідея встановлення цих контейнерів не обмежується лише піклуванням про норми поведінки дітей, а й націлена на виправлення екологічної ситуації.

Слід додати, що у нічний час баки "ховають", адже бояться, що вони будуть знівечені вандалами або й зовсім викрадені.