Херсонщина посіла перше місце за темпами зростання української мови в радіоефірі

6 лет назад 0

Місцеві та регіональні радіостанції у першому півріччі 2018 року знову перевиконали мовну квоту. Такими є результати моніторингу Національної ради, оприлюднені 5 вересня. Зокрема, кількість пісень українською мовою перевищила їх обов’язкову частку на 18 відсоткових пунктів. Обсяг передач, що ведуться державною мовою, перевиконали на 37 відсоткових пунктів.

«Радіомовники вже вкотре перевиконують визначену законом частку україномовного контенту, але варто відзначити, що мовні квоти також стимулюють мовників щороку збільшувати в ефірі й саму кількість державної мови», — підкреслив член Національної ради Сергій Костинський.

Так, порівнюючи із цим періодом минулого року, середній показник пісень українською мовою зріс на 5 відсоткових пунктів та становить уже 48%. Так само зріс середній показник обсягу ведення передач державною мовою, який тепер охоплює 92% загального ефіру місцевих і регіональних радіомовників.

Серед регіонів із найвищим показником обсягу україномовних пісень в ефірі FM-радіостанцій можна виділити таких шість областей:

Рівненська – 81%,
Тернопільська – 78%,
Івано-Франківська – 65%,
Волинська – 60%,
Сумська – 59%,
Львівська – 54%.
Також за результатами проведеного моніторингу відомо, що найбільше вели передачі державною мовою місцеві та регіональні радіостанції з Волинської, Рівненської та Хмельницької областей. Кількість україномовних передач в їх ефірі досягла максимальної позначки — 100%. Лише на 1% від них відстають Чернівецька та Львівська області. З обсягом передач державною мовою у розмірі 99% вони утворюють топ-п’ятірку.

Водночас кількість україномовних пісень дуже збільшилася в Луганській — на 16 в.п., Волинській — на 10 в.п., у м. Києві та Київській і Тернопільській областях — на 9 в.п., Кіровоградській та Херсонській областях — на 8 в.п.

Обсяг ведення передач українською мовою найбільше зріс у семи областях: у Херсонській – на 18 в.п., Хмельницькій – на 17 в.п., Миколаївській – на 9 в.п., у Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Донецькій областях – на 8 в.п.

«Динаміка показує нам, що радіостанції, які працюють на сході, в центрі та на півдні України, також демонструють дуже високі показники зростання трансляції україномовних пісень і взагалі української мови в ефірі», — підкреслив Сергій Костинський.

Законодавство стосовно мовних квот на радіо у цей період порушила тільки одна місцева радіостанція — «СТВ» ( ТОВ Телекомпанія «СТВ»). За невиконання обсягу ведення передач державною мовою, як передбачено законом на рівні 55%, Національна рада оштрафувала ліцензіата на 4845,5 грн.

У першому півріччі 2018 року Національна рада провела 2 хвилі моніторингів 174-х регіональних і місцевих FM-радіостанцій.