Омелян назвав умову появи в Україні заводу Tesla

11 месяцев назад 0

Будівництво в Україні заводу Tesla можливе за умови прийняття законопроекту щодо стимулювання і 15-річної стратегії розвитку ринку електрокарів в Україні. Про це повідомив журналістам після брифінгу міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Це наша мета, щоб одна із гігафабрик компанії Tesla була розміщена в Україні і виробляла електромобілі, не лише для українського, але і для європейського ринку. Але ми можемо розпочати повноцінні переговори, лише після прийняття парламентом законопроекту щодо стимулювання і 15-річної стратегії розвитку ринку електрокарів в Україні. Що включає не лише виробництво електрокарів, але і виробництво літій-іонних батарей, видобування літію, будівництво заводу з виготовлення електрокарів, чарджерів та суперчарджерів (зарядок, — ред.). Це комплексний документ. Після його затвердження ми зможемо почати повноцінні переговори з інвестором" , — сказав Омелян.

Як уточнив він, ті контакти, які зараз є, вони стверджують зацікавленість з боку низки світових компаній, але вони усі чекають на закон, який буде проголосований парламент, сподіваюсь, найближчим часом.

Національна транспортна стратегія до 2030 року "Drive Ukraine 2030" передбачає будівництво в Україні Tesla Gigafactory з виробництва акумуляторних батарей та сонячних панелей, повідомляє джерело.