Платні парковки зобов’яжуть відповідати за збереження авто

12 месяцев назад 0

Паркуючи автомобіль, власник має розраховувати на взаємні корисні дії з боку тих, хто бере за це гроші. Натомість сьогодні з водіїв збирають сотні мільйонів гривень на рік, не відповідаючи за збереження авто. Про це повідомляє "ЗіБ".

Автор проекту «Про внесення змін до статті 977 Цивільного кодексу України щодо впорядкування відносин паркування транспортних засобів» (№8423) зазначає, що наразі «паркувальники» не несуть жодних взаємних та зустрічних зобов’язань перед водіями. Тобто гроші отримуються ні за що, а це суперечить логіці цивільно-правових стосунків.

Він пропонує упорядкувати відносин з паркування транспортних засобів, у тому числі платного. Для цього — внести відповідні зміни до Цивільного кодексу і визначити, що паркування є різновидом договору схову (зберігання).

У разі схвалення такого закону особа, яка надає послуги паркування в обмін на гроші, має забезпечити збереження автомобілів, догляд за ними, спостереження із застосуванням відеокамер. А у разі крадіжки чи пошкодження майна — нестиме відповідальність перед власником.

Утім, не виключено, що за таких обставин плата за паркування стрімко зросте, оскільки включатиме в себе і внесок за страхування автомобіля.