Поліція закликає громадян берегти лісові насадження та не розпалювати багаття в лісі

1 год назад 0

Херсонщина розташована у степовій зоні, тож рукотворний державний лісовий фонд області виконує надзвичайно важливі екологічні функції: водоохоронні, захисні та рекреаційні. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Поліція закликає громадян берегти лісові насадження, не смітити в лісі, не кидати в траву непогашені недопалки, не залишати у траві матеріали, які легко займаються. Не можна залишати на освітленій сонцем лісовій галявині пляшки, осколки скла і інше сміття. Власникам приватних будинків рекомендується не палити сміття або суху траву, адже через спекотну та вітряну погоду вгонь може перекинутися на будинок або лісові насадження. Навіть невелика іскра здатна викликати пожежу, який погубить сотні гектарів лісових масивів.

Поліція нагадує про кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – це стаття 245 Кримінального кодексу України:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом:
— карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки:
— карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.