Понад 6 мільйонів гривень боргів погасили неплатники аліментів на Херсонщині

2 года назад 0

З 6 лютого набрав чинності закон, за яким суттєво посилено відповідальність за невиконання рішення суду про стягнення аліментів, зокрема обмежує неплатників у правах керування автівкою, виїзди закордон та у користуванні зброєю.

Сьогодні, 22 березня, заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь взяв участь урозширеному засіданні регіонального штабу, який почав працювати з 14 лютого поточного року та координує роботу щодо стягненняаліментів. Також на заході був присутній заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, який наголосив, що створення такого штабу на Херсонщини – це частина діяльності Мін’юсту в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» щодо захисту прав дитини.

Під час засідання обговорено реалізацію та застосування основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів».

За словами начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського за місяць роботи штабу було здійснено понад 1000 виїздів та спілкування з боржниками, як результат — погашено 6 мільйонів гривень боргу неплатниками аліментів.

У свою чергу Андрій Балонь підкреслив, що працівники управління юстиції використовують усі законні методи впливу на злісних неплатників аліментів, і як наслідок є налагоджена співпраця у цьому напрямку із облдержадміністрацією, прикордонною службою, регіональним сервісним центром МВС, поліцією, тощо.

Заступник голови ОДА запевнив, що облдержадміністрація всіляко сприятиме ініціативам територіальним управлінням юстиції:

«Влада не стоїть осторонь проблем, а ефективно шукає шляхи для їх вирішення.Завдяки спільним зусиллям зможемо захистити право кожної дитини на гідне життя, оскільки щасливі діти – це найбільший скарб».

Також під час засідання обговорювались проблемні питання, які виникають в процесі застосування положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» на території нашого регіону.

Учасники засідання відповідально підійшли до роботи та визначили пріоритетні напрямки подальшої співпраці задля забезпечення вимог вказаного Закону, адже чужих дітей не буває!

Прес-служба Херсонської ОДА