«Віртуальна» презентація товарів коштувала херсонському підприємству 1,2 мільйона гривень

1 год назад 0

Одне успішне херсонське виробниче підприємство у пошуках «новітніх» підходів із продажу виробленої продукції проводило рекламні акції, дегустації, презентації тощо.

Усе, начебто, так. Проте бізнесмени зовсім забули про вимоги діючого законодавства… Аудиторам — фіскалам області для перевірки було надано лише акти на списання товарів (продукції) на підтвердження проведення дегустацій та презентацій.

Акти виконаних робіт (послуг) не можуть вважатися первинними бухгалтерськими документами, так як не фіксують господарську операцію, а тільки узагальнюють обсяги продукції, які підлягають списанню на витрати підприємства. Крім того, на підприємстві відсутні документи стосовно організації та проведення презентацій, доказів кількісного складу учасників цих заходів, дійсного використання вказаних у звітах менеджерів кількісного складу товарів (вина) та їх залишків.

Такі порушення податкового законодавства коштували підприємству разом із фінансовими санкціями та донарахованим до сплати податком на прибуток загалом на 1,2 млн. гривень.

Керівництво підприємства з цим не погодилося та звернулося до суду з позовом про скасування податкових повідомлень — рішень. Одеський апеляційний адміністративний суд позовні вимоги підприємства задовільнив. Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, Головне управління ДФС у Херсонській області подало касаційну скаргу до Верховного суду.

Верховний суд підтримав правові доводи фіскалів — апелянтів щодо відсутності фактів виконання робіт, надання послуг за наявності формально оформлених первинних документів і, як результат, неправомірного віднесення сум до складу витрат та підтвердив херсонському підприємству грошове зобов'язання з податку на прибуток на 1,2 млн. грн. разом зі штрафними санкціями.

Прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі