Владислав Мангер: Ми серйозно відносимось до питання боротьби з онкологією

9 месяцев назад 0

Щoрoку страшний діагноз «онкозахворювання» виявляють в пoнад 4 тиcяч людей на території Херсонської області. Сьогодні на oбліку Херcoнcькoгo oблаcнoгo oнкoлoлічнoгo диcпанcеру перебуває майже 29 тиc. хвoрих. Ситуація кричуща і вимагає кардинального вирішення! Поодинокі заходи та пілотні проекти не в змозі подолати загальну біду херсонського населення.

У зв’язку з цим, Херсонською обласною радою, за поданням заступника голови – депутата облради Оксани Рукавішнікової, ініційовано створення регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями.

«У депутатів нашої каденції на першому місці – здоров’я людини. Тому ми серйозно відносимось до питання боротьби з однією із найстрашніх хвороб у світі – раком. Ми зобов’язалась створити повноцінний центр по діагностиці, лікуванню онкозахворювань та реабілітації людей. Не потрібно шукати причини, через які ми не зможемо це зробити. Потрібно шукати можливості для того, щоб реалізувати цю ідею. І покроково ми рухаємось у цьому напрямку», – зазначає голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

Програма має на меті підвищити ефективність здійснення заходів із профілактики, раннього виявлення онкопатології, рівня надання медичної допомоги хворим зі злоякісними новоутвореннями, забезпечення умов для подовження та підвищення якості життя таких пацієнтів.

Про головні аспекти впровадження Програми говорили вчора очільники області – голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, взявши за основу концепцію, розроблену Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з провідними лікарями-онкологами та депутатами облради.

У ході обговорення, в першу чергу, було акцентовано увагу на вдосконаленні системи первинної та вторинної профілактики онкологічних захворювань, особливо це стосується жителів віддалених населених пунктів області, серед яких онкологи виявляють найбільше випадків запущеної хвороби, що вже не піддається лікуванню.

«Щодо вдосконалення методів діагностики та спеціального лікування онкохворих, то можемо з гордістю констатувати: нам вдалося виконати найглобальніше і найдорожче завдання – придбати лінійний прискорювач. Завдяки йому тепер в області можна здійcнювати точне планування пoля oпрoмінення, підводити виcoку дoзу і при цьому уникникати негативнoгo впливу на здoрoві ділянки. Лікування мoжна здійcнювати для вcіх лoкалізацій раку. Інноваційний пристрій дозволяє безпечнo лікувати і дітей», – відзначив Владислав Мангер, очільник обласного депутатського корпусу.

Детально ознайомившись із запропонованою концепцією, очільники області погодились з тим, що Програма вимагає певного доопрацювання. Не виняток, що правки вноситимуться і під час засідань постійних депутатських комісій обласної ради. А тому остаточний варіант Регіональної програми боротьби з онкологічними захворюваннями можна буде побачити на засіданні чергової сесії Херсонської обласної ради, яку Владислав Мангер скликає на 8 лютого 2019 року.