У Херсоні обговорили протидію туберкульозу

2 года назад 0

21 березня напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Департамент охорони здоров`я провів круглий стіл на тему: «Протидія туберкульозу — один із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку».

Участь в заході взяли головні експерти Департаменту з напрямків «Терапія» — Людмила Климюк, «Фтизіатрія» — Галина Коваль, «Дитяча фтизіатрія» — Ірина Макаренко, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Бурятинський, виконавчий директор ХМГО «Асоціація 21 століття» Ярослав Зятюк, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Андрій Пасіка та представники ХОБФ «Мангуст».

Про ситуацію із захворюваністю розповідала Галина Коваль: «В Україні захворюваність на туберкульоз у 2017 році склала 64 хворих на 100 000 українців, що в середньому перевищує показники європейських країн в 9 разів. При чому за даними ВООЗ більше 20 — 25% випадків туберкульозу так і залишаються не діагностованими. Більше того, Україна одна з перших країн в Європі з поширеністю мультирезистентних форм туберкульозу, тобто таких які мають стійкість до традиційних препаратів та довго лікуються. На Херсонщині ж захворюваність (73 випадки на 100 тис. населення) вже багато років залишається вищою ніж по Україні».

В 2017 році як і щороку показники туберкульозу по області продовжують знижуватися, проте цей процес призупиняє поширення мультирезистентних форм туберкульозу і поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією.

Із загальної кількості хворих на туберкульоз 4,8% — діти, 36% усіх захворілих дітей мають хіміорезистентну форму. За словами Ірини Макаренко, найважливішим є раннє виявлення і профілактика туберкульозу:

«За два минулих роки, коли були перебої з постачанням вакцини, в 5 разів зросла захворюваність дітей першого року життя. Що б не казали про туберкулінодіагностику, вона ефективно працює і є доступною. На жаль, після 15 років цей спосіб діагностики усіх дітей відмінено».

В обласному протитуберкульозному диспансері, як зазначив головний лікар Володимир Бурятинський, є в наявності усі протитуберкульозні препарати. Наразі за місцем проживання амбулаторно лікуються від туберкульозу 600-700 осіб по області. Завдяки співпраці з громадськими організаціями переривають лікування всього 5-6% хворих, тоді як 7 років назад таких пацієнтів було 12-14%.

У 2018 році Всесвітній день боротьби з туберкульозом проходить під гаслом «Єднаймося для подолання туберкульозу». Херсон вперше долучається до ініціативи міжнародного партнерства «Зупинимо туберкульоз» («Stop TB partnership») і ввечері 24 березня братиме участь в акції «Запали світ навколо на підтримку боротьби з туберкульозом», висвітливши червоним світлом будівлю Херсонської обласної державної адміністрації.

Громадські організації теж беруть участь у відзначенні цієї дати. Зокрема співробітники «Асоціації 21 століття» розповсюджуватимуть роздаткові матеріали серед мешканців міста. У листівках – заклик проходити обстеження на туберкульоз і звертати увагу на перші прояви його симптомів.