У Херсоні відбулися громадські слухання щодо присвоєння бібліотеці-філії № 14 імені Миколи Чернявського.

1 год назад 0

16 травня 2018 р. в приміщенні Центральної бібліотеки ім. Лесі Українки відбулися громадські слухання щодо присвоєння бібліотеці-філії № 14 Херсонської централізованої бібліотечної системи імені Миколи Федоровича Чернявського.

На слуханнях виступили херсонські науковці, письменники, бібліотекарі та знані городяни, які одноголосно виступали за присвоєння бібліотеці-філії № 14 імені Миколи Чернявського як за своєчасне і важливе рішення.

Микола Чернявський (1868-1938) був відомим українським письменником, херсонським земським діячем, очільником товариства "Українська Хата в Херсоні" (1917). Він протягом кількох десятиліть мешкав у власному будинку на сучасній вулиці Перекопській (район "Військовий форштадт"). Тут він створював свої художні твори, тут зустрічався з іншими очільниками української громади в Херсоні. Бібліотека-філія № 14 Херсонської централізованої бібліотечної системи знаходиться неподалік помешкання Чернявського і є сенс увічнити його таким чином в топоніміці району.

За підсумками обговорення учасники слухань одноголосно підтримали Резолюцію зі зверненням до Херсонської міської ради розглянути на своєму засіданні питання про присвоєння бібліотеці-філії № 14 Херсонської централізованої бібліотечної системи імені Миколи Федоровича Чернявського.