Заборона катувань: працівників херсонської поліції попередили

1 год назад 0

«Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню», — записано в ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Саме з метою попередження в діяльності працівників поліції подібних випадків, у томі числі щодо осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочинів або за вчинення адміністративних правопорушень, для працівників структурних підрозділів ГУНП у Херсонській області пройшло перше в новому році заняття.

Лекція відбулась за ініціативи старшого інспектора з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Іллі Андрійовського та начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Олени Іпатенко, яка провела навчання та обговорила питання, що цікавили аудиторію.

Спікер нагадала, що у 1997 році Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав і основних свобод людини, згідно з якою кожний має право в разі порушення його прав і свобод з боку державних органів звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

За словами Олени Іпатенко , покращить доступ громадян до правосуддя й запроваджений Міністерством юстиції проект «Я МАЮ ПРАВО!», який націлений на підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, у різних сферах життя. Як відомо, 2018-й рік оголошено в Україні Роком реалізації просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Говорячи про права і свободи, які захищаються Конвенцією, фахівець системи БПД акцентувала увагу на 3-й статті – забороні катувань – та більш детально зупинилась на формах жорсткого поводження, до яких відноситься катування, нелюдське та принизливе поводження.

Відділ комунікацій Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області