Здорове харчування – один з кращих методів профілактики захворюваності

5 лет назад 0

У рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, який проводитиметься в Україні вперше з 6 по 13 квітня, в Херсонській обласній раді відбулась зустріч з керівниками обласних комунальних закладів щодо організації здорового харчування як одного з кращих методів профілактики захворюваності.

Гіппократ казав: «Ми є те, що ми їмо». Тому питанню здорового харчування в комунальних закладах була приділена особлива увага. Про організацію харчування дітей в освітніх закладах та методологію «Тарілка здорового харчування» розповіла керівник відділу промоції здорового харчування та фізичної активності ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ольга Донцова.

Так, половину тарілки здорового харчування мають складати овочі та фрукти у наступній пропорції: овочі та бобові – 2/3 (300 грамів овочів + 75 грамів бобів на добу), а фрукти – 1/3 (300 грамів на добу). Ольга Донцова звернула увагу на те, що картопля не є овочем і через великий вміст крохмалю вважається шкідливою для здоров’я. До другої половини тарілки здорового харчування мають входити: цільнозернові продукти – 1/3 тарілки (ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них), молочна та кисломолочна продукція – 1/3 тарілки, білки – 1/3 тарілки (риба, курка, квасоля, горіхи). Окрім цього, денно необхідно вживати 5-6 стаканів чистої води та натуральні рослинні олії (оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова та інші).

Також вона наголосила на тому, що здорове харчування – це не лише баланс всіх необхідних для організму продуктів. Це і естетична насолода самим процесом харчування. Тому не потрібно поспішати під час їжі, оскільки це може призвести до переїдання.

У рамках обговорення раціону харчування в комунальних закладах, начальник управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради Артур Овсепян відзначив, що управлінням забезпечується щоденний аналіз стану організації харчування у підпорядкованих Херсонській обласні раді закладах та установах. У разі виявлення порушень фахівці управління разом із керівництвом закладу проводять ряд заходів по усунення недоліків. Також він зазначив, що під їх контролем знаходиться навіть кількість відходів у смітнику, з чого робляться висновки щодо якості готування страв та вподобань споживачів, і відповідно – здійснюється коригування меню.

Головний лікар обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич розповів присутнім про процес розбудови системи громадського здоров’я в області. На його думку, українська нація може стати здоровішою за європейську лише за декількох умов. По-перше, це чиста екологія. По-друге, спорт та рухова активність. По-третє, здорове повноцінне харчування.

Відзначимо, Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я проводиться вперше за ініціативи Центру громадського здоров’я МОЗ України. Заходи тижня сприятимуть формуванню свідомого ставлення та відповідальності кожного за власне здоров’я.