Кандидати до найбільш конкурентної Білозерської ОТГ Херсонщини – хто вони?

7 лет назад 0

Найбільша конкуренція на виборах ОТГ в Херсонській області очікується в Білозерському районі. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили діяльність кандидатів та їх попередню політичну кар’єру. 

Білозерська селищна виборча комісія зареєструвала 174 кандидати в депутати та 7 кандидатів на посаду голови. На Білозерську територіальну громаду припадає і найбільша кількість виборців в області – більше 10 000.      

З 7 кандидатів на посаду голів тільки один кандидат заявлений від політичної партії – ВО «Батьківщина», решта є самовисуванцями. Троє з них – жінки, четверо – чоловіки. На сьогодні вони обіймають такі посади: Білозерський селищний голова, сільський голова Томино-Балківської сільської ради, комерційний директор, керівник відділення страхової компанії, охоронець, а також двоє – безробітні.

Зі 174 кандидатів у депутати Білозерської селищної ради:          

72% мають вищу освіту;      

14% мають професійно-технічну освіту; 

14% мають середню освіту;              

77% проживають у смт. Білозерка;              

6 мають прізвище Щербина;             

94 є самовисуванцями, серед яких 36 жінок та 58 чоловіків;      

77 обрали суб’єктом подання політичні партії;   

42 жінки та 35 чоловіків висунуто від партій відповідно;              

6,9% в поданнях зазначили себе приватними підприємцями;  

13,22% є пенсіонерами, з яких дві особи є військовими пенсіонерами.

Варто зауважити, що 11,49% кандидатів тимчасово не працюють. Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат  місцевої  ради  здійснює  свої  повноваження,  не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Згідно з частиною 2 тієї ж статті Закону, тільки в разі обрання депутата секретарем  сільської, селищної, міської ради, головою, заступником  голови районної, обласної, районної у місті ради, він працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом. Таким чином, для депутатів рад не передбачається заробітна плата.

Крім того, 81,03% кандидатів є позапартійними. 9 з кандидатів члени ВО «Батьківщина», 7 є членами Аграрної партії України, 6 – «Опозиційний блок», 5 – «УКРОП», 3 – члени партії «БПП «Солідарність», 2 члени партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна».

Якщо розглядати кандидатів з огляду на суб’єктів подання, то ВО «Батьківщина»  зареєструвала максимальну кількість кандидатів – 26; по 13 кандидатів у «БПП «Солідарність» та Аграрної партії України, 12 кандидатур має «УКРОП», по 5 – у «Опозиційного блоку» та «Нашого краю», 4 кандидатури було висунуто від «Самопомочі», а 2 кандидатури висунула партія «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна».

Дехто з кандидатів вже має досвід депутатської діяльності. Так 4 були депутатами Білозерської районної ради у 2010 році, а по 16 кандидатів представляли інтереси виборців у Білозерській селищній раді 2010 та 2015 роках. Зі 174 кандидатів 1 кандидатка – колишня членкиня Комуністичної партії України, а зараз – самовисунулася, 4 кандидати – колишні члени Партії регіонів, тепер по двоє з них подались від Аграрної партії України та «Нашого краю». 6 зі 174 кандидатів працюють в райдержадміністрації на посадах начальників та спеціалістів відділів, а також балотується перший заступник голови РДА.

12,64% кандидатів складають представники дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та ДЮСШ. З них – шестеро кандидатів працює в Білозерській багатопрофільній гімназії ім. О.Я.Печерського: 4 вчителя та 2 заступника директора виявили бажання стати депутатами Білозерської селищної ради. 4,6% кандидатів так чи інакше пов’язані з медичною сферою. 5 кандидатів працюють на МКП «Водограй», яке надає послуги з постачання пари і гарячої води електростанціями. Від цього комунального підприємства балотуються керівник, головний бухгалтер, головний інженер, обліковець та контролер.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів     (044) 591-44-44   (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора) .

  Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Опора,
Єлігулашвілі Максим