Верховна Рада не допустить на Донбас миротворців із проросійських країн

1 год назад 0

Миротворчу місію ООН на Донбасі слід посилити підрозділами Збройних сил та Національної гвардії України, аби вона ефективно виконувала поставлені завдання.

Про це заявив народний депутат, член комітету з питань нацбезпеки і оборони Андрій Тетерук, передає "Укрінформ".

"Ми маємо розуміти, що йдеться про величезну територію, яка тимчасово окупована — 17,5 тисяч квадратних кілометрів у Донецькій та Луганській областях та 409 кілометрів неконтрольованого кордону між Україною та РФ. Якщо говорити про запропоновані 20 тисяч військовослужбовців та 4 тисячі поліцейських як миротворчий контингент, то, безумовно, цих сил буде недостатньо для виконання поставлених завдань. Єдиний спосіб не отримати місію на десятки років — ми маємо розглядати питання посилення миротворчої місії Збройними силами України та Нацгвардією, які на своїй території забезпечуватимуть усі завдання із забезпечення державного суверенітету", — сказав він.

Нардеп, говорячи про склад потенціальної місії, наголосив, що Верховна Рада України не надасть дозволу брати участь у миротворчому контингенті "країнам, які мають спільну з Росією систему управління як збройними силами, так і державними ресурсами".

Крім того, Тетерук зауважив, що в мандаті миротворчих місій прописують такі питання, як "формування цивільних адміністрацій, поліцейських органів, створення чи відновлення якихось збройних сил та інше".

"Нічого подібного в Україні робити звісно не потрібно, адже все, що ми маємо — це елементи інформаційної складової гібридної агресії РФ. І йдеться насправді про окуповану частину української території, на якій знаходяться громадяни України, що страждають від дій РФ. Тобто, ми маємо вести розмову про відновлення саме елементів української влади, які передбачені Конституцією та законодавством України", — сказав він.