У Раді почали збирати підписи за відставку Порошенка

1 год назад 0

Позафракційний нардеп Юрій Дерев'янко розпочав збір підписів депутатів за імпічмент президенту Петру Порошенку.

Про це він заявив на засіданні погоджувальної ради.

"Із сьогоднішнього дня "Рух нових сил" розпочинає збір підписів народних депутатів для початку парламентської процедури відставки Президента в порядку імпічменту", — сказав він.

З його слів, збір підписів депутатів за відставку Президента буде проходити відповідно зі статтями 93, 111 Конституції й ст. 171 і 172 регламенту Ради.

Він закликав депутатів як провладних, так і опозиційних фракцій поставити свої підписи під проектом постанови про імпічмент президенту.

Згідно зі ст. 111 Конституції. Президент може бути зміщений з поста Верховною Радою України в порядку імпічменту в разі скоєння ним державної зради або іншого злочину.

Питання про зміщення Президента з поста в порядку імпічменту ініціюється більшістю від конституційного складу Ради.

Для проведення розслідування Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Висновки та пропозиції тимчасової слідчої комісії розглядаються на засіданні Ради.

За наявності підстав Рада не менше ніж чим двома третинами від її конституційного складу приймає рішення про обвинувачення Президента.

Рішення про зміщення Президента з поста в порядку імпічменту приймається Радою не менше ніж трьома чвертями її конституційного складу після перевірки справи Конституційним Судом і отримання його висновку про дотримання конституційної процедури розслідування й розгляду справи про імпічмент і отримання висновку Верховного Суду про те, що діяння, у яких обвинувачується Президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину.