Зміни до Конституції щодо вступу України в ЄС і НАТО підтримали 334 депутататів

2 месяца назад 0

Верховна Рада ухвалила президентський закон про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) (№ 9037).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 334 народних депутата із 385 зареєстрованих у сесійній залі.

  •  

View the embedded image gallery online at:
http://vgoru.org/index.php/vlada/item/38976-zminy-do-konstytutsii-shchodo-vstupu-ukrainy-v-yes-i-nato-pidtrymaly-334-deputatativ#sigProIdb0ecae78bc

Від "Блоку Петра Порошенка" за проголосували 132 депутата, від "Народного фронту" — 79, від Радикальної партії — 20, від "Батьківщини" — 19, від "Самопомочі" — 24, від групи "Воля народу" — 16, від групи "Відродження" — 5. У той же час, від "Опозиційного блоку" жоден депутат не підтримав це рішення.

35 депутатів проголосували "проти"

Законом у преамбулі Конституції встановлюється, що Верховна Рада, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни, приймає цю Конституцію — Основний Закон України.

Статтею 85 передбачено, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

У статті 102 встановлюється, що президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Статтею 116 визначається, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО.

Водночас, із тексту Конституції виключається пункт 14 розділу XV "Перехідні положення". У ньому йдеться про те, що використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.