Якими продуктами не варто переїдати?

2 года назад 0

Деякі продукти можуть вам суттєво зашкодити, пише "Країна Здоров'я"

Морква

Так, в моркві багато корисних вітамінів, мінералів і клітковини, але споживання занадто великої кількості моркви може привести до передозування бета-каротином, речовиною, яка перетворюється на вітамін А і яка надає морквині її помаранчевий колір. Передозування, яке називається каротінемія, відбувається через те, що каротин жиророзчинний, і його надлишок відкладається в підшкірно-жирової клітковини, надаючи шкірі жовтий або навіть помаранчевий колір, особливо на долонях, підошвах, колінах і області навколо носа.

Тунець

Надмірне захоплення суші або іншими стравами, до складу яких входить тунець, загрожує передозуванням ртуттю. Великі види риб, що знаходяться на вершині харчового ланцюжка, можуть накопичувати в м'язах досить велику кількість похідних ртуті. Визначити безпечну норму споживання тунця досить важко, оскільки вміст ртуті може варіюватися в залежності від підвиду і місця проживання риби. Оскільки накопичення ртуті може викликати серйозні неврологічні проблеми зі здоров'ям, лікарі радять лише зрідка вживати в їжу велику рибу вагітним жінкам і дітям молодшого віку. Іншим верствам населення рекомендується вживати не більше 200г тунця (тобто приблизно одну порцію) в тиждень.

Кава

Хоча дуже багато людей без кави просто не можуть працювати, занадто захоплюватися кавою та іншими кофеїновмісними напоями, типу енергетиків, може бути просто небезпечно. Краще не вживати більше 500-600 мг кофеїну в день. Середньостатистична чашка кави середнього прожарювання містить приблизно 200 мг кофеїну, маленька чашка еспрессо — 75 мг. Небажані наслідки передозування кофеїну можуть проявлятися у вигляді безсоння, нудоти, тахікардії, тремору м'язів, почуття тривоги і головного болю. Відомі і фатальні випадки зупинок серця.

Чайний гриб

Чайний гриб — це напій на основі солодкого чорного чаю, ферментованого симбіотичного культурою особливих оцтовокислих бактерій і дріжджових грибів, який, власне, і називається чайним грибом. Робиться він, звичайно, в домашніх умовах на основі домашнього гриба. Вважається, що чайний гриб має певну користь для здоров'я, наприклад, підвищує імунітет, але серйозних сучасних наукових підтверджень цієї тези немає. А ось надмірне споживання чайного гриба цілком здатне підірвати здоров'я. Його вживання протипоказано при діабеті, підвищеної кислотності шлунка, грибкових захворюваннях, ожирінні, метаболічному синдромі і ще при ряді захворювань або порушень.