Подивимося, що з цього вийде: Ради національних меншин Херсонщини та Миколаївщини об’єдналися задля співпраці

9 месяцев назад 0

Близько 20% населення нашої держави має різне національне походження. Згідно з Законом України «Про національні меншини в Україні» таким громадянам гарантуються рівні політичні, соціальні, економічні та культурні права і свободи, підтримка розвитку національної самосвідомості та самовиявлення.

На території Херсонщини проживає 115 різних національностей. 

23 січня, з нагоди відзначення  Дня Соборності України, до Миколаївської області завітали представники обласної ради з питань національностей та корінних народів при Херсонській облдержадміністрації аби зустрітися з колегами та обговорити досягнуте, поділитися досвідом і планами на майбутнє.

 

Делегацію з Херсонщини очолив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій. Під час свого виступу він  підкреслив, що такі об'єднавчі заходи є дуже важливими  сьогодні для розвитку двох областей.

«Херсонщина та Миколаївська область мають багато національностей,  і по-перше, нас об’єднує, що ми є громадянами України.  Ми можемо спілкуватися на різних мовах,  але мовою єднання  сьогодні є українська. У нашому регіоні зареєстровано сорок п’ять громадських організацій національних меншин. Незважаючи на те, що в школах раніше розповідали про те, що Херсонщину будувала російська цариця, а до цього тут був лише степ, справжня історія свідчить про інше.  Наприклад, на території нашої області є Кам'янська та Олешківська козацькі Січі. Саме на Кам'янській Січі була написана перша в світі Конституція Пилипа Орлика. Тому відтворення Української  та історії  народів, які зараз проживають на цих територіях  є дуже важливо», — наголосив Дмитро Бутрій.

 

Він також розповів, що міжнаціональна ситуація в області має толерантний характер. Обласна рада з питань національностей та корінних народів при ОДА, що була створена у жовтні 2017 року, займається вирішенням багатьох актуальних питань в галузі економіки, євроінтеграції, інвестування серед представників різних національностей і корінних народів, які потребують підтримки з боку обласної влади.

У свою чергу заступник голови Миколаївській ОДА Олександр Кушнір наголосив: «Я дуже радий, що відбувся такий захід і  переконаний,  такі зустрічі мають проводитися постійно. Вам, як громадським організаціям, бажаю співпрацювати, розвивати свою культуру та традиції, а ми, як представники місцевої влади, будемо вашими партнерами і помічниками у вирішенні нагальних питань».

  

Тож, після активного та плідного спілкування було підписано Меморандум спільного засідання ради представників громадських організацій національних меншин області при голові Миколаївської облдержадміністрації та обласної ради з питань національностей та корінних народів при Херсонській облдержадміністрації про співпрацю.

 

Після офіційної частини делегація з Херсонської області відвідала Миколаївський краєзнавчий музей.

Управління інформаційної політики ХОДА