Супрун розповіла як уникнути ожиріння та депресії

1 год назад 0

Під час сну організм регулює життєво важливі системи, впливає на кровообіг, зріст, імунну систему, регулює діяльність мозку та процеси запам'ятовування. Якщо спати менш, ніж 7 годин на добу, підвищується ризик розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров'я, депресії.

Дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу. Молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

Поради щодо здорового сну опублікувала виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я  Уляна Супрун.

1. Дотримуйтесь режиму сну.

2. Лягайте спати та прокидайтесь в один і той самий час. Навіть на вихідних.

3. Створіть заспокійливу атмосферу. Тиха, темна, заспокійлива атмосфера та комфортна прохолодна температура в спальні сприятимуть сну. Увечері не вмикайте яскраве світло.

4. Приберіть девайси. Або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

5. Стежте за раціоном. Уникайте кофеїну (протягом 6 годин перед сном), алкоголю (протягом 4 годин перед сном) та великої кількості їжі перед сном. Дотримуйтесь здорового харчування протягом дня.

6. Не пийте перед сном. Вгамувати спрагу перед сном можна і треба, однак надмірне пиття може спровокувати проблеми зі сном.

7. Не куріть. Не починайте курити або киньте цю шкідливу звичку. У будь-якому випадку не куріть безпосередньо перед сном.

8. Тренуйтесь. Фізична активність протягом дня допоможе вам легше заснути вночі.

9. Використовуйте ліжко виключно для сну. Не їжте в ліжку, не дивіться телевізор і не працюйте.

10. Не лягайте спати, якщо не почуваєтесь сонним. У разі, якщо ви не можете заснути упродовж 20 хвилин, вставайте з ліжка. Якщо маєте звичку дрімати вдень, обмежте цей час 45 хвилинами.