Вчені назвали найсмертоносніший вірус на Землі

2 года назад 0

Найсмертоноснішим вірусом на землі виявився гепатит, який щорічно вбиває більше 1,3 мільйона осіб, повідомляє журнал Lancet.

Так що головним "вбивцею" людей виявився не ВІЛ, вірус сказу або малярія, а різні штами вірусу гепатиту.

"Подібні висновки викликають у нас злість, але ми зовсім не здивувалися тому, що гепатит губить більше людей, ніж ВІЛ, малярія і туберкульоз. Подібний сумний хід подій пов'язаний з тим, що боротьба з гепатитом ніколи не входила в політичні пріоритети всіх провідних країн світу і тим, що не існує якихось глобальних систем для фінансування подібних проектів", – прокоментував президент Всесвітнього альянсу з боротьби з гепатитом Чарльз Гор.

Подібний звіт щорічно складають ВООЗ та інші організації охорони служби ООН. Цього року упор зроблений не на хвороби, породжені проблемами в роботі організму самої людини або поганими умовами життя, а на різні вірусні, бактеріальні та паразитарні інфекції.

Для складання картини їхньої еволюції за останні 40 років вчені зібрали і проаналізували медичні архіви з 147 країн світу, де велися спостереження за причинами смерті їхніх громадян.

Лідуючу роль в цьому, на деяке здивування самих авторів звіту, зайняв вірусний гепатит – в останні роки він забрав життя приблизно 1,34 мільйона людей. Причиною їхньої смерті була не тільки сама хвороба, а й пов'язані з нею негативні ефекти – цироз і рак печінки, а також інші ускладнення. Друге місце зайняв туберкульоз з 1,2 мільйонами смертей, третє – ВІЛ, який убив приблизно мільйон осіб, а четверте – малярія і 719 тисяч її жертв.

Подібні цифри, як відзначають медики, є достатньо консервативними оцінками, бо лише 25 країн надають досить якісну статистику з причин смерті їхніх жителів. Відповідно, реальна кількість жертв ВІЛ, гепатиту та інших хвороб може бути помітно більшою.