У ХДУ відкрили дві новітні лабораторії

2 года назад 0

У Херсонському державному університеті відкрили дві лабораторії: робототехніки на факультетах фізики, математики та інформатики і дошкільної та початкової освіти. А також відкриття  навчально-наукової лабораторії молекулярної біології на факультеті біології, географії і екології.

Як повідомляє відомчий прес-центр, створення сучасних лабораторій у Херсонському державному університеті стало можливим за підтримки народного депутата України Олександра Співаковського та є важливим кроком у розвитку не тільки нашого навчального закладу, а й усього освітнього потенціалу Херсонщини.

На урочисте відкриття до стін Херсонського державного університету завітали поважні гості, представники влади міста та області, які постійно опікуються проблемами нашого навчального закладу, а також керівництво вишу.

Варто зазначити, що одним із сучасних напрямів розвитку інформаційного суспільства є впровадження роботизованих та автоматизованих систем.

У лабораторії, розташованій на факультеті фізики, математики та інформатики, відтепер студенти матимуть змогу збирати та програмувати розумні пристрої з викорстанням Arduino, Raspberry Pi та Lego MindStorm. Однак лабораторія має потужний потенціал не тільки для майбутніх інженерів-програмістів, а й для майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін, зокрема для розвитку STEM-освіти на Херсонщині.

Лабораторія робототехніки на факультеті дошкільної та початкової освіти призначена для учнів початкових класів і є унікальним простором, який дозволить їм не лише зрозуміти значення робототехніки, а й отримати такі важливі в наш час навички та досвід.

У кабінеті використовуватиметься програмне середовище LEGO WeDo 2.0, розроблене для дітей молодшого шкільного віку. Складний і незрозумілий код в ньому замінюють графічні елементи (піктограми). Діти можуть змінювати параметри і спостерігати за відповідними змінами в поведінці робота.

Навчально-наукова лабораторія молекулярної біології розташована на ФБГЕ і діє з 2014 року. Наразі її суттєво доукомплектовано надсучасним обладнанням, що значно розширює спектр наукових досліджень в галузі аналізу ДНК та РНК, культивування організмів, імунології, імунобіотехнології, молекулярної систематики тощо.

За цей час профільними кафедрами факультету на основі проведених на базі лабораторії досліджень вдалося суттєво підвищити показники науково-дослідної роботи та вийти на міжнародний рівень, позбутися залежності від іноземних лабораторій при проведенні сучасних досліджень та публікації їх результатів.

Фото: п рес-центр ХДУ