Паралімпіада-2018: медальний залік 13 березня

Зимова Паралімпіада-2018 розпочалася у Пхьончхані 9 березня і триватиме до 18 березня.

Медальний залік змагань і на якомі місці Україна – дивіться на сайті "24".

На дванадцятій Зимовій Паралімпіаді-2018 пройдуть змагання із шести видів спорту, українці беруть участь у змаганнях із трьох – біатлону, лижних перегонів і сноуборду.

Українську збірну у Пхьончхані представляють 30 спортсменів: 23 з них беруть участь у змаганнях, ще 10 – їхні гайди, люди, які допомагатимуть спортсменам стартувати і пересуватися трасою.

Із часів нашої першої Зимової Паралімпіади в Нагано у 1998 році, українська збірна завоювала 90 медалей, 20 з яких – золоті.

1.  США  – 17 медалей (золото – 6, срібло – 6, бронза – 5)

2.  Нейтральні паралімпійські атлети (Росія)  – 13 медалей (золото – 5, срібло – 5, бронза – 3)

3. Україна – 15 медалей (золото – 5, срібло – 4, бронза – 6)

4.  Словаччина  – 7 медалей (золото – 5, срібло – 1, бронза – 1)

5.  Франція  – 12 медалей (золото – 4, срібло – 5, бронза – 3)

6.  Німеччина  – 10 медалей (золото – 4, срібло – 5, бронза – 1)

7.  Канада  – 10 медалей (золото – 4, срібло – 1, бронза – 5)

8.  Білорусь  – 7 медалей (золото – 2, срібло – 3, бронза – 2)

9.  Нідерлади  – 4 медалі (золото – 2, срібло – 2, бронза – 0)

10.  Швейцарія  – 2 медалі (золото – 2, срібло – 0, бронза – 0)

11.  Австралія  – 2 медалі (золото – 1, срібло – 0, бронза – 1)

12.  Фінляндія  – 1 медаль (золото – 1, срібло – 0, бронза – 0)

13.  Велика Британія  – 4 медалі (золото – 0, срібло – 3, бронза – 1)

14.  Японія  – 5 медалей (золото – 0, срібло – 2, бронза – 3)

15.  Італія  – 3 медалі (золото – 0, срібло – 2, бронза – 1)

16.  Австрія  – 3 медалі (золото – 0, срібло – 1, бронза – 2)

17.  Іспанія  – 2 медалі (золото – 0, срібло – 1, бронза – 1)

18.  Норвегія  – 2 медалі (золото – 0, срібло – 0, бронза – 2)

18.  Нова Зеландія  – 2 медалі (золото – 0, срібло – 0, бронза – 2)

20.  Бельгія  – 1 медаль (золото – 0, срібло – 0, бронза – 1)

20.  Південна Корея  – 1 медаль (золото – 0, срібло – 0, бронза – 1)

У рамках  першого дня  Паралімпіади-2018 українські спортсмени здобули одну золоту, одну срібну та три бронзових нагороди. "Золото" здобув Віталій Лук'яненко, "срібло" виборола Оксана Шишкова у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок з вадами зору бронзу здобули Людмила Ляшенко у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок стоячи – Ігор Рептюх у біатлонній гонці на 7,5 кілометра серед спортсменів стоячи та Анатолій Ковалевський у біатлонному спринті на 7,5 кілометра серед чоловіків з вадами зору.

Другого дня  Олімпіади Максим Яровий приніс Україні другу золоту медаль, здобувши перемогу у лижних перегонах на 15 кілометрів серед чоловіків.

На третій день  змагань українські спортсмени завоювали ще три нагороди. "Золото" здобув Ігор Рептюх у лижній гонці вільним стилем на 20 кілометрів (стоячи). Оксана Шишкова завоювала "срібло" у лижних гонках на відстань 15 кілометрів (з вадами зору). Людмила Ляшенко стала бронзовою призеркою на дистанції 15 кілометрів (стоячи).

Четвертого дня  Паралімпіади українці завоювали аж 6 медалей: 2 золоті, 2 срібні та дві бронзові. Чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 км (сидячи) став Тарас Радь, відірвавшись від найближчого переслідувача більш ніж на одну хвилину. Оксана Шишкова здобула "золото" в гонці на 10 кілометрів (з порушенням зору). У біатлонній гонці на 12,5 км (з порушенням зору) срібну медаль здобув Олександр Казик, а третім став також українець Юрій Уткін. Ігор Рептюх додав до своїх золотої та бронзової медалей ще й срібну, посівши друге місце в індивідуальній гонці на 12,5 км стоячи. А Людмила Ляшенко поповнила скарбничку збірної України "бронзою" в гонці на 10 км.