На хустці українського бренду відтворили розпис викраденої роботи з Херсонського музею

8 месяцев назад 0

На одній з хусток твіллі благодійної колекції "Викрадене мистецтво", яку випустив український бренд OLIZ, відтворили викрадений з колекції Херсонського художнього музею розпис Людмили Вітковської "Біля дуба русалоньки мовчки дожидали…".

Про це у Facebook повідомив Херсонський художній музей.

У дописі йдеться, що Людмила Вітковська — майстриня декоративного розпису на папері. Художниця закінчила херсонське культурно-освітнє училище, потім працювала на Херсонщині.

"До мистецтва декоративного розпису прийшла, вивчаючи творчість майстрів Петриківської школи. Її сюжети пов’язані з життям українського села, народними піснями та поезією Тараса Шевченка. Зокрема, на створення розпису "Біля дуба русалоньки мовчки дожидали…" майстриню надихнула рання романтична балада Шевченка "Причинна" , — йдеться у повідомленні музею.

Раніше український бренд "Dodo Socks" розробив дизайн нашивки-вишивки на основі викраденої з Херсонського художнього музею російськими окупантами картини Михайла Брянського "Портрет дівчини у вишиваній сукні". Нашивку розробили у колаборації з музеєм.