«Нове кіно Карпат»: 7 стрічок, які не можна пропустити на кінофорумі Transcarpatia

6 лет назад 0

23-25 червня у селі Криворівня Верховинського району на Івано-Франківщині пройде кінофорум Transcarpatia.

Про це пише сайт Gazeta.ua.

Кінофорум відбудеться в рамках Першого міжнародного форуму країн Східної та Центральної Європи Via Carpatia.

Глядачі безкоштовно зможуть передивитися найсучасніше українське, копродукційне та іноземне кіно. 

У панелі "Нове кіно Карпат" протягом трьох днів покажуть 20 стрічок, створених у країнах Карпатського Єврорегіону, які отримали визнання на міжнародних кінофестивалях. Gazeta.ua розповідає про 7 фільмів, які варто побачити на кінофорумі.

"Люм'єри!"

Це французький документальний фільм Тьєррі Фремо, директора Каннського кінофестивалю, одного з найбільших знавців кіно. Картина стала його даниною братам Люм'єрам, які є родоначальниками кінематографу. Створили перший у світі фільм у березні 1895 року. У стрічці Фремо використав кадри з більш як 100 кінокартин братів-режисерів.

"Квадрат"

Крістіан працює куратором музею сучасного мистецтва. Після розлучення виховує двох дочок. Він – сучасний чоловік, який користується останніми ґаджетами, їздить на електрокарі, бере участь у благодійних заходах.

"Квадрат" — нова інсталяція в його галереї. За задумом Кристіана, ця робота має спонукати відвідувачів до любові та альтруїзму. Але коли у Крістіана крадуть мобільний телефон – він забуває і про альтруїзм, і про інші гуманістичні ідеали. Вирішує самотужки покарати злодюжок. Крістіан не знає, у які халепи вскочить. 

Стрічка "Квадрат" — сатира на сучасне мистецтво, на недоречні перфоманси, безглузді експозиції, скандальні рекламні кампанії.

Фільм у копродукції зняв шведський режисер Рубен Естлунд. "Квадрат" став володарем головної премії Каннського кінофестивалю — "Золотої пальмової гілки".

"Вбивство священного оленя" 

Це історія лікаря, який припустився фатальної помилки. Вона призведе до неочікуваних наслідків. 

У центрі сюжету — родина успішного кардіохірурга Стівена Мерфі (зіграв актор Колін Фаррелл). Щодня він рятує життя. Та одного разу щось пішло не за планом. Чи то нещасний випадок, чи то через те, що перед операцією Стівен хильнув чарку – під його скальпелем помирає пацієнт. У нього залишається дружина і син-підліток Мартін (Барі Кеоган). Хлопець стає проблемою для хірурга, переслідує його і погрожує.

Заради спокутування провини підліток вимагає від Мерфі надскладних рішень та вчинків. У розпачі Стівен розповідає про все своїй дружині Анні (Ніколь Кідман) і вони разом намагаються знайти вихід. Проте кожен із варіантів жахливий і завдає болю іншим.

Стрічку зняв грецький режисер Йоргос Лантимос. Фільм став переможцем минулорічного Каннського фестивалю в номінації за найкращий сценарій.

"Рівень чорного"

Це документально-ігровий драматичний фільм українського режиера Валентина Васяновича.

У житті 50-річного весільного фотографа Костянтина настає чорна смуга. Все, що він любить, – відходить у минуле. Щодня він фотографує чиїсь щасливі моменти, свята стали для нього рутиною. Відчуває себе самотнім і важко переживає кризу середнього віку. У свої 50 років Костя вчиться радіти життю і починає все заново. 

Прем'єра відбулася в липні торік на Одеському кінофестивалі. Робота стала найкращим повнометражним фільмом за версією асоціації міжнародної кінопреси. Фільм висували від України на отримання премії "Оскар" в номінації за найкращий фільм іноземною мовою.

"Молодий Годар" 

Це біографічне кіно про історію з життя французького режисера Жан-Люка Годара. Він стояв у витоків французької нової хвилі 1950-1960-х, був володарем нагород "Золотий ведмідь", "Золотий лев".

За свою кар'єру зняв 120 фільмів. 2011-го він отримав "Оскар" за внесок у розвиток кінематографа.

Біографію культового режисера переніс на екран Мішель Хазанавічус, який зняв оскароносний фільм 2012 року "Артист". Показав період зйомок фільму "Китаянка", роман режисера й виконавиці головної ролі Ганни Вяземські. Зустріч відбулася в насичений період життя Годара. Публіка неоднозначно сприймає його новий фільм, а сам Годар з головою поринає у революційні травневі події у Франції 1968 року. 

Стрічку створили на основі автобіографії Ганни Вяземскі, яка стала дружиною Годара. Сам Жан-Люк Годар назвав цю роботу "безглуздою ідеєю". 

"Процес: Російська держава проти Олега Сенцова"

Це документальний фільм Аскольда Курова про протистояння людини та тоталітарного режиму. 

Коли 2014-го над українським режисером Сенцовим розпочалося судилище в Росії – колега та друг в'язня Куров вирішив провести власне розслідування. 

Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, уродженець Криму, активний противник анексії, який не боявся публічно висловлювати свою позицію. У травні 2014-го його заарештували співробітники російських спецслужб, висунули звинувачення у плануванні теракту і перевезли до Москви. Через півроку Сенцова засудили до 20 років ув'язнення. 

Історію Олега Сенцова автори проекту розповідають через його тексти, інтерв'ю з його близькими та соратниками по Майдану. Зйомки розпочалися одночасно в Україні та Росії і тривали понад року. 

Світова прем'єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі торік у лютому. Український глядач вперше побачив "Процес": Російська держава проти Олега Сенцова" 25 березня 2017 року на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. 

"Школа № 3"

Це фільм, який зняли у спільному виробництві України та Німеччини. Показує війну очима українських дітей.

Містечко Миколаївка на Донеччині. Влітку 2014 року кілька снарядів потрапляють у місцеву школу №3, перетворивши її на руїни. Сюжет картини – історії 13 учнів цієї школи. Історії підлітків, які живуть між війною та миром. Вони дружать, закохуються, мріють, планують своє майбутнє під обстрілами. 

Глядач почує 13 монологів підлітків, які мислять, як дорослі.

Більше інформації про Перший міжнародний форум країн Східної та Центральної Європи Via Carpatia можна дізнатися на сайті заходу та у Facebook.