
Родинний склеп французьких новаторів вівчарства знайшли на старому херсонському кладовищі
8 часов назад 0
На старому херсонському міському кладовищі знайдений фамільний склеп родини Вассалів.
Про це у соцмережі фейсбук повідомив херсонський краєзнавець та історик Олексій Паталах .
Олексій Паталах зазначив, що таку знахідку зробив один з волонтерів, коли розчищав від бузку територію кладовища. Як виявилося, це був фамільний склеп родини Вассалів.
Ця французька сім’я залишила яскравий слід в історії Херсонщини та Півдня України, адже саме вони наприкінці XVIII століття одними з перших почали розводити в Дніпровському повіті Таврійської губернії тонкорунних овець, завезених з Іспанії.
Їхній внесок у розвиток вівчарства став важливим кроком для економіки краю.
Пані Н. Чернікова у своєї праці «Становлення та розвиток мериносового вівчарства в Південоукраїнських губерніях у першій половині ХІХ століття» зазначає, що Рене Вассаль був власником маєтків у Дніпровському повіті поблизу Перекопу, а також у сусідній Херсонській губернії (Херсонському повіті).
Відомо також, що долаючи низку перешкод, гідних гостросюжетного пригодницького роману, Рувьє й Вассалю все ж удалось у 1803 р. привезти з Іспанії 100 голів кращих мериносових овець, а пізніше із Саксонських вівчарень 487 баранів та 948 маток електоральної породи.
Вдалий досвід Рувьє, Вассаля й Міллера продемонстрував можливість розведення тонкорунних овець на південноукраїнських землях та отримання високих прибутків. Тонкорунне вівчарство поступово набувало популярності серед тих місцевих власників, які володіли величезними земельними ресурсами, що у прямому та переносному сенсі слугували підґрунтям для розвитку цієї галузі.
В Таврійській губернії багатотисячні отари овець, що належали цій родині займали провідне місце серед місцевого вівчарства до кінця 19 століття.