«Щоразу моє вбрання викликає цікавість людей». Житель Дар’ївки розробив дизайн вишиванки, яка символізує Херсонщину

6 месяцев назад 0

Данило Щоголь із Дар'ївки Херсонського району розробив для себе дизайн вишитої сорочки "Херсонщина".
Цьогоріч Данило закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. На випускний вечір, розповів хлопець, прийшов у вишиваній сорочці "Херсонщина", дизайн якої розробив самостійно.

"Це не є традиційною вишиванкою і моя вишита сорочка не містить жодного традиційного орнаменту, історичної прив'язки. Це була виключно ідея того, як я відчуваю Херсонщину. У мене був друг дизайнер, якому я розповів, що я хочу там бачити, які символи закодувати. Попросив його з графічного погляду допомогти викласти ці символи правильно та оформити їх. Потім я знайшов кравчиню, яка змогла б мені пошити сорочку відповідно до того фасону, який я хотів, тому що я не хотів традиційну сорочку" , — сказав він.Від ідеї до її втілення минуло пів року. Данило продумав кожну деталь: від дизайну сорочки до підбору матеріалів та кольорів.

"В центрі цієї експозиції є ластівка — це мій особистий символ. Це те, як я відчуваю прихід весни на Херсонщині. Саламандра повністю взята з пам'ятної монети НБУ, ця пам'ятна монета називається "Олешківські піски". Саламандра асоціюється в мене з пустелею — це той знак, який я точно хотів закодувати. Далі — соняшник. Власне, він взятий із керамічного декору одного з фасадів. Для мене Херсонщина так само асоціюється з яскравим жовтим кольором соняшника, але тут він зображений не жовтим кольором, а червоним, щоб додати акценту" , — розповів хлопець.Далі він детальніше пояснив значення символів, які утворили разом із соняшником велику композицію.

"Якщо подивитись на зелений, чорні крапельки та жовтий, то разом вони утворюють композицію, яка називається "Степ". Це взято із "Зорі Трипілля" — трипільських орнаментів, які послідовно означають: зерна в землі, зерна сходять, врожай достигає і зібраний врожай. Далі можемо піти до цікавішого знаку. Майже ніхто не може зрозуміти, що він означає, але насправді це є скіфська богиня, котра відповідає за мореплавців, змій і воду. Цим знаком ми закодували сюди ніщо інше, як море, як ті дві перлини Херсонщини, які в нас є, які існують, — це Азовське і Чорне море" , — сказав Данило.Ще одним важливим символом на його сорочці є сонце, розповів хлопець.

"Для мене Херсонщина найперше асоціюється з сонцем. Південне сонце є таким життєдайним, життєствердним, але якщо довго під ним пересидіти, то воно може зробити тобі боляче або завдати якоїсь шкоди" , — пояснив він.

Вишивану сорочку Данило одягає нечасто. Кожного разу вбрання викликає цікавість людей, каже хлопець.

"Можна дати таку асоціацію: коли те, що у Вас в голові, Ви можете викласти на папір, у вірш, картину, або викласти у будь-який інший виріб, який побачать інші люди. Ця сорочка дуже своя, дуже рідна. Вона специфічна в носінні, з нею треба дуже обережно" , — сказав Данило.

Він також додав, що не втрачає зв'язок із рідною Дар'ївською громадою. Хлопець очолює місцеву громадську організацію "Разом ми сила".