У Львові оголошено «Фокус на культуру» в 2020 році
5 лет назад 0
Виконком затвердив комплекс заходів у межах реалізації програми «Львів 2020: Фокус на культуру».
Про це повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
Таке рішення було прийняте з метою створення системного підходу до трансформації культурної екосистеми міста Львова, реалізації та підтримки перехресної взаємодії у галузях спадщини, освіти, туризму, інформаційних технологій, мистецької культури, а також максимальної партисипації творчої еліти, залучення мешканців до творення міського простору.
«Цей рік є дуже знаковим для Львова, оскільки є проголошеним з фокусом на культуру. Раніше ми приймали відповідну ухвалу, де визначали загальні рамки подій, заходів, які відбуватимуться цього року. На виконання цієї ухвали ми приймаємо рішення виконавчого комітету про комплекс заходів у межах «Львів 2020: Фокус на культуру». Головний акцент, який ми ставимо, — культура має бути у всіх галузях, що стосуються мешканця Львова та гостя нашого міста.
Перш за все, ми формуємо наглядову раду, правління Фокусу на культуру. Головою цієї наглядової ради обрано пана Юрія Єжи Онуха — відомого художника, куратора, знакову людину в мистецтві світу загалом. Також до цієї ради увійдуть Олеся Островська-Люта (культурологиня, очільниця «Мистецького арсеналу»), Василь Косів (переможець BookForum Best Book Award, доктор мистецтвознавства), Наталія Дзюбенко (одна з найвідоміших менеджерів культури), Омелян Ощудляк (журналіст, продюсер, режисер) та Остап Процик (експерт у сфері медіа та комунікацій, засновник Львівського медіафоруму).
Також цим рішенням виконавчого комітету ми зафіксовуємо подану Львовом заявку на Велику культурну столицю.
Окрім того, ми визначаємо 12 робочих груп, у межах яких будемо впроваджувати активну діяльність. Йдеться про благоустрій, транспорт, сферу послуг, художню культуру, спадщину, освіту, фундаментальні дослідження, громадські простори і парки, туризм, інклюзію, культурну дипломатію та економіку.
Наше найважливіше завдання — щоб кожна річ мала зміст, тому нам важливо, щоб цей рік дав фундаментальний поштовх і розвиток не лише на рік, а й на майбутнє", — сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
«Для більшості людей культура — це художня сфера, але насправді культура — це всі ми. Людина сформована з кількох хімічних елементів і культури, яка зводиться до простих відносин, діалогу між «я» і «ти». Тому ми хочемо проаналізувати всі можливі знання, всі здобутки, і подивитися на Львів з цього боку. Культура для Львова — це найбільш важлива індустрія, адже вона тут була, є і залишиться. Величезною частиною цієї культури є спадщина, але це не наш внесок. Ми маємо внести щось своє, щоб через 50−100 років говорили, що люди, які тут в цей час проживали, додали щось своє до спадщини. Одна з ідей — дивитися на Львів з точки зору культурної археології. Йдеться про вивчення того, що тут існувало у формі ідеї, а не фізичних елементів.
Сподіваюсь, що до кінця наступного тижня нам вдасться звести наглядову раду і почати більш конкретні дії. Дуже вірю, що впродовж року ми зможемо подивитися на Львів і культуру трохи іншими очима. Починаємо з трьох дуже важливих слів: інвентаризація, інвентаризація, інвентаризація. Ми, люди зі сфери культури, всі щось знаємо, але не маємо чіткого розуміння того, на чому ми стоїмо, тому нікуди не підемо, поки цього не знатимемо. Треба почати з розуміння нашого потенціалу, можливостей, досягнень, а вже потім робити якість фокусні, сконцентровані кроки. Йдеться про те, щоб дивитись на все, що робить місто, через певну призму, культурний фокус", — розповів Юрій Єжи Онух.
«Потрібно активно долучати громадськість, депутатський корпус міської ради, профільні комісії, має бути синергія. Ми не повинні закриватися у власному колі. Нашу роботу ми маємо робити максимально відкрито, максимально доносити це до людей.
Андрей Шептицький у 1942 році написав дуже розумні слова: «Не у зовнішніх обставинах і не в політичній констеляції лежить розв’язка великих історичних завдань народу, а тільки у внутрішній силі його культури. Занепад культури якогось народу та її творчої сили — це більша трагедія для народу, ніж упадок держави, яка є тільки найважливішим засобом для розвитку культури». Ви можете знайти дуже багато висловлювань людей світу, які на цьому ж наголошують. Тож, якщо ми впродовж року зумієм досягнути якісних результатів, це буде прекрасний дороговказ для нашої держави", — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.