Знімають стрес та виражають емоції: як у Херсоні діти з ментальними порушеннями відвідують заняття з арттерапії
1 неделя назад 0
Щотижня у безпечному просторі "Незламна бібліотека" Херсонської обласної книгозбірні імені Олеся Гончаря відбуваються заняття з елементами арттерапії. Працюють з родинами, які виховують дітей з ментальними порушеннями.
Херсонка Ніна Рибалкіна допомагає своєму онукові Валерію з розмальовкою на занятті з арттерапії.
"Йому дуже подобається розфарбовувати. Він любить такі яскраві кольори, щоб це було так яскраво, видно все було. Я навіть не можу сказати, наскільки він оживає тут і як йому це подобається. Він приходить сюди й потім у нього стільки емоцій" , — говорить Ніна Рибалкіна. Валерій тримає в руках малюнок, який він створив на занятті з арттерапії, Херсон, 2 січня 2025 року. Суспільне Херсон
Разом з матір’ю, Вірою Білоус , малює і Азамат Хажин . Родина постійно бере участь в інклюзивних заходах обласної книгозбірні.
"Вони вносять дуже багато свого, тобто кольори вони добирають свої, розуміють і наповнюють змістом вони це своїм. Я не схильна до того, щоб проводити діагностику за допомогою цих малюнків, але в будь-якому випадку промалювати, дати вихід якимись своїм емоціям можна за допомогою фарб в тому числі" , — каже Віра Білоус. Малюнок, який створили херсонці з ментальними порушеннями на занятті з арттерапії, 2 січня 2025 року. Суспільне Херсон
"Жовтий, рожевий, білий, зелений кольори малюю. Мені цей процес дуже подобається. Я відчуваю задоволення, радість від малювання" , — Азамат Хажин.
Заступниця директорки з бібліотечної роботи Оксана Шестакова розповідає, арттерапевтичні заняття — один з напрямків роботи простору "Незламна бібліотека". За її словами, такі заходи позитивно впливають на психоемоційний стан дітей з ментальними порушеннями. Тематика занять різна. Цього разу діти працювали з розмальовками за мотивами творчості художниці наївного мистецтва з Олешок Поліни Райко. Заступниця директорки з бібліотечної роботи Оксана Шестакова, Херсон, 2 січня 2025 року. Суспільне Херсон
"Ми можемо сказати про те, що можливість працювати з розмальовками антистрес, створеними на основі творчості Поліни Райко є досить універсальним способом арттерапії, тому що ви бачите, що і дорослі малюють, і діти малюють. І причому цей вид арттерапії доступний для будь-кого, тобто ми можемо конкретно в цьому прикладі говорити про інклюзію в самому головному її сенсі" , — говорить Оксана Шестакова.
"Валерій і Даня обрали досить популярний образ "Весілля", ми його бачили на стінах розмальованого будинку. Ми займаємося арттерапією в класичному розумінні, яким займалася і художниця Поліна Райко. Вона лікувала свою душу малюнками через втрати. Можемо провести паралелі з сучасністю, бо ці діти вели до війни досить активне життя. Малюючи, ми думаємо про світло, подивіться на малюнки. Вони яскраві, й ми сподіваємось, що таким яскравим буде наше майбутнє", — каже Оксана Шестакова.
Розмальовки – частина заняття, розповіла заступниця директорки з бібліотечної роботи. Учасники також переглянули фільм про творчість художниці.
"Це ж основний напрямок бібліотеки, коли ми подаємо інформацію в комплексі це і є інформаційно-просвітницька та культурна діяльність нашої книгозбірні. Саме тому для кожного заняття ми готуємо комплексну програму, яка включає інформаційний компонент, арттерапевтичний і розвивальний", — заступниця директорки з бібліотечної роботи Оксана Шестакова.
Раніше в рамках благодійного проєкту "Дітям Херсонщини від дітей Києва" дітям з населених пунктів деокупованого правобережжя передали півтори тисячі новорічних подарунків.