Експертка розкриває переваги покривних культур для сільського господарства

1 день назад 0

Покривні культури стають важливим інструментом у сільському господарстві, адже вони покращують структуру ґрунту та збагачують його органічною речовиною. Під час розкладання їхніх решток у ґрунт надходить значна кількість поживних елементів. Про це йдеться у матеріалі «Покривні культури: скільки прибутку дають і як обрати» з посиланням на Мирославу Предоляк, експертку з ґрунтознавства та живлення рослин під час круглого столу з вуглецевого землеробства.

За її словами, використання покривних культур допомагає зменшити потребу в фунгіцидах, гербіцидах і пестицидах, а головна перевага — підвищення вмісту органічної речовини в ґрунті.

«В одному господарстві, де тривалий час практикують покривні суміші, овес висівали в абсолютно сухий ґрунт, і єдиним джерелом вологи були опади. Результат — добре сформована коренева система, здатна поглинати поживні речовини. У цьому ж ґрунті повсюдно спостерігаються дощові черв'яки, що свідчить про його здоров'я та відновлення. Як агрохімік, можу сказати, що знайти дощових черв’яків у промислових господарствах — рідкість», — зазначила Предоляк.

Ці дані підтверджують ефективність покривних культур у збереженні родючості ґрунту та екологічній оптимізації землеробства.

«Покривні культури, хоча й вимагають певних інвестицій — наприклад, на придбання насіння або модернізацію техніки, — приносять суттєву користь. Вони забезпечують ґрунт органічною речовиною та пожнивними рештками. До того ж, покривні культури є важливою складовою вуглецевого землеробства, що відкриває можливості для додаткового заробітку», — йдеться в матеріалі.

З економічної точки зору, вирощування покривних культур може приносити до 3 тис. грн/га на рік. Це зумовлено вмістом поживних речовин, які надходять у ґрунт завдяки цим культурам.

  • Віталій Олійник: Починав з 5 га, а сьогодні інвестую в точне землеробство
  • Фермер з Полтавщини спростив управління господарством за допомогою фармменеджменту

 © Ірина Кошкіна, Kurkul.com, 2025 р.