Херсонській онкологічний центр шукає 45 мільйонів на медичне обладнання

9 часов назад 0

У Херсоні планують закупити сучасне обладнання для брахітерапії на суму 45 мільйонів гривень, щоб покращити лікування онкохворих. Проєкт вже має готову документацію, але досі не отримав фінансування.

Як повідомив з посиланням на дані екоплатформи , в Херсоні розробили проєкт з закупівлі медобладнання для брахітерапії — одного з методів лікування раку. Реалізація цього проєкту планується на базі радіологічного корпусу №1 Херсонського регіонального онкологічного центру на вулиці Кримській. Скриншот: DREAM За описом, проєкт є частиною Єдиного проєктного портфеля та має стратегічне значення для регіону. Метою є створення можливості для проведення високоточних процедур внутрішньо-опромінювальної терапії пацієнтам з онкозахворюваннями, завдяки встановленню обладнання, яке відповідає міжнародним стандартам безпеки та ефективності.

У проєкті зазначили, що на цей час заклад не має можливості надавати весь спектр онкорадіологічної допомоги, через що пацієнти змушені звертатися за лікуванням до інших областей. Нова система брахітерапії дозволить проводити до 10-15 процедур щодня, покращить ефективність лікування локалізованих форм раку та зменшить потребу в транспортуванні хворих.

Загальний орієнтовний бюджет проєкту складає 45 мільйонів гривень, але фінансування наразі не підтверджено. Скриншот: DREAM У рамках проєкту передбачена закупівля апарата для високодозної брахітерапії на основі Іридію-192, планувальної станції, системи відеоспостереження та аудіозв’язку, серверів для зберігання даних і безперебійного живлення. Окрім того, в комплект обладнання входять спеціалізовані аплікатори для гінекологічної, урологічної, дерматологічної та ЛОР-брахітерапії.

Також у Херсонському обласному онкологічному диспансері стартує реалізація інфраструктурного проєкту — капітального ремонту частини приміщень радіологічного корпусу для встановлення магнітно-резонансного томографа (). Ремонт буде проведено на першому поверсі будівлі, а на реалізацію проєкту виділено понад 45 мільйонів гривень.

Крім того, на території  в Антонівці планують збудувати модульну кисневу станцію, що дозволить лікарні самостійно виробляти медичний кисень і повністю забезпечувати потреби пацієнтів без залежності від зовнішніх постачальників.

Анна Бальчінос