Майже сто тисяч гривень втратили жителі Херсонщини через шахраїв

22 часа назад 0

За останні кілька днів сім жителів області стали жертвами різних шахрайських схем.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Двоє жінок та чоловік втратили гроші під час спроби купити товари у соціальних мережах. Заявники замовили дрова за 14300 гривень, паливні талони за 2000 гривень та кімнатні квіти за 400 гривень. Вони здійснили повну передоплату товарів, навіть не переконавшись у їх наявності та чесності продавців. Після переведення коштів замовлені товари заявникам не надіслали і гроші не повернули. Чоловіку, який замовив талони на паливо, шахраї взагалі надіслали у конверті два чисті аркуші паперу.

Варто пам’ятати основне правило онлайн-покупок – передоплату за товар можна вносити лише перевіреним магазинам та продавцям. Якщо ж вони вам не відомі, оплачуйте покупку тільки після отримання! Також ви можете попередити інших, залишивши відгуки та мобільний телефон афериста в Інтернет-просторі або звернувшись до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая.

Житель Нововоронцовки у соціальній мережі прочитав повідомлення про виплату соціальної допомоги і перейшов за посиланням. Чоловік у вів дані своєї банківської картки і йому почали надходити повідомлення про блокування рахунку і зняття коштів. Загалом, із картки заявника шахраї зняли 30600 гривень.

Не довіряйте повідомленням у соцмережах або телеграм-каналах, які закликають перейти за невідомими посиланнями для оформлення будь-яких виплат або грошової допомоги. Під час заповнення платіжних форм у жодному разі не вказуйте конфіденційні дані своєї банківської картки: термін дії, PIN-код та CVV-код.

Жителю Херсона надійшло повідомлення нібито з банку про блокування його мобільного додатку. Через чат-бот заявник спілкувався з оператором і виконував його вказівки для розблокування додатку. Потім йому надійшов чотиризначний код, він назвав його оператору і з рахунку чоловіка зникло 37000 гривень.

Якщо вам надходять повідомлення нібито з банків, де оператори під різними приводами намагаються дізнатися конфіденційну інформацію, одразу припиняйте спілкування. Самі зателефонуйте на контактний номер вашого банку та з’ясуйте, чи дійсно ваш додаток заблоковано або є проблема з карткою.

Дві жительки Херсонського району втратили кошти після того, як їм надійшли повідомлення від родичів із проханням термінової фінансової допомоги. Заявниці не перетелефонували рідним та переказали на надіслані їм рахунки 2000 та 9800 гривень відповідно. Наступного дня вони дізналися, що акаунти родичів «взламали» шахраї, які від їх імені просили у всіх друзів позичити гроші.

Якщо вам надходять повідомлення від рідних, друзів чи знайомих із проханням дати кошти в борг, спочатку самі зателефонуйте цим людям і дізнайтеся, чи дійсно вони потребують допомоги. Напишіть вашим спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень про фінансову допомогу. Зазвичай, шахраї одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки. Обов’язково перевіряйте достовірність інформації, перед тим як вчиняти якісь дії.

За усіма фактами поліція відкрила провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.