
На Дніпровщині фермери незаконно засівали танковий полігон с/г культурами
6 часов назад 0
У Дніпрі фермери декілька років поспіль незаконно засівали с/г культурами землі танкового полігону. Внаслідок цього Міністерство оборони України зазнало збитків на понад 8 млн гривень. Про це пише Kurkul.com.
Як повідомили у ДБР та Офісі генерального прокурора, колишньому начальнику квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) було повідомлено про підозру за фактом недбалого ставлення до військової служби, що призвело до тяжких наслідків.
Підозрюваний неналежно виконував службові обов’язки та не забезпечив контроль за використанням земель оборони.
За даними слідства, КЕВ легально укладав договори оренди з місцевими аграріями на використання земель Міноборони загальною площею майже 1,5 тис. гектарів. Однак фермери безпідставно захопили ще понад 100 гектарів землі, на яких розташовувався танковий полігон, та використовували їх для посівів без укладання договорів і сплати орендної плати.
Колишній начальник КЕВ протягом декількох років не помічав те, що місцеві фермери самовільно зайняли 106 га земель оборони.
Згідно з висновками економічної експертизи, Міністерству оборони України завдано збитків на суму понад 8,2 млн гривень.
Наразі колишньому посадовцю, який нині обіймає іншу посаду, повідомлено про підозру у недбалому ставленні до військової служби, що призвело до тяжких наслідків в особливий період (ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 7 років.
У ході досудового розслідування землі танкового полігону повернуто Міністерству оборони України.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.