На Херсонщині за минулу добу від дій шахраїв четверо громадян втратили понад 403000 гривень

3 месяца назад 0

Троє жителів Херсонського району в месенджерах перейшли за невідомими посиланнями щодо отримання грошової допомоги від різних міжнародних організацій, ввели особисті дані та реквізити банківських карток. Після реєстрації та підтвердження з рахунків потерпілих зникло 8000, 40000 та 75000 гривень відповідно.

Про це повідомила пресслужба поліції Херсонської області.

Поліція вкотре застерігає: якщо ви натрапили в соцмережах на інформацію про надання грошової допомоги від держави або різних організацій, ігноруйте та блокуйте її. Ні в якому разі не переходьте за посиланнями і не вводьте дані банківських карток, адже тоді шахраї отримують доступ до ваших рахунків. Краще самі зателефонуйте до держорганів або організацій, дізнайтеся необхідну інформацію про грошову допомогу, що чинна на цей час.

Ще однією жертвою шахраїв став житель Бериславського району. Чоловік через платформу онлайн-оголошень намагався придбати автомобіль за прийнятною ціною. Знайшов цікаву пропозицію за 280000 гривень та з відмінними технічними характеристиками. Але продавець вимагав перерахувати йому одразу всю суму, тоді обіцяв одразу ж пригнати автомобіль. Заявник довірився обіцянкам і перерахував псевдопродавцю вказану суму. Після чого оголошення з сайту зникло і «автовласник» перестав відповідати на повідомлення.

При купівлі товарів, особливо автомобілів, зустрічайтеся з продавцем особисто. Наполягайте на огляді транспортного засобу, перевірці його реального технічного стану та документації. Здійснюйте оплату лише після того, як переконаєтеся у наявності та якості товару.

Відомості за усіма фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати на «102». Зберіть за можливості інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, знімки з екрана листування з шахраєм, телефонні номери аферистів, посилання на шахрайську сторінку тощо.