Названо дієві способи розширення земельного банку
3 года назад 0
Один із найдоцільніших способів розширення земельного банку господарства — це моніторинг земель конкурентів та бачення земельних ділянок, які не мають укладених договорів оренди. Про це Kurkul.com розповів засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.
Експерт зазначив, що «безболісно» розширити свій земельний банк можна шляхом проведення аудиту, виявлення земельних ділянок без зареєстрованих договорів і їх подальшого укладання на своїх полях та землях конкурентів.
«Для цього агровиробнику необхідна система, що дозволить побачити через який час спливає термін дії договору оренди на конкретній земельній ділянці. Таким чином, фермер може бачити «слабкі місця» у земельному банку, які необхідно опрацьовувати найближчим часом. Не менш важливим нюансом є моніторинг термінів закінчення договорів оренди конкурентів. Це може нівелювати один із факторів ризику втрати ділянки. Всі ці функції та ще багато корисного функціоналу присутні у системі Feodal.Land», — розповів Андрій Дем’янович.
Ще один дієвим варіантом збільшення оброблюваних масивів є моніторинг ділянок у межах колишньої сільської ради. Як правило, близько 50% незареєстрованих договорів оренди в межах колишньої сільради — це землі мертвих громадян.
«Перелік таких земельних ділянок можна отримати, звернувшись до територіальної громади зі списком власників земельних ділянок, який можна отримати у системі (у пункті меню експорт реєстру). Далі через управління спадщиною на ці земельні ділянки укладається договір оренди з територіальною громадою, сплачується рента кожного місяця. Такі ділянки офіційно обробляються до моменту появи спадкоємця», — зазначив Андрій Дем’янович.
Фахівець додав, що з відкриттям ринку землі, конкуренція за земельні ділянки вийшла на новий рівень, тож без диджиталізованих інструментів і проведення землевпорядного аудиту, досить важко контролювати земельний банк, а тим паче розширювати його.
«В системі Feodal.Land на основну користувацьку карту накладені дані з ДРРПНМ та ДЗК. Аграрій матиме швидкий доступ до інформації і змогу побачити не тільки терміни дії договорів оренди, але й повну інформацію про земельну ділянку — її місце розташування та повноту її обробітку, а також землі конкурентів. А це, своєю чергою, дозволить ефективно конкурувати з іншими підприємствами в умовах вільного ринку землі», — підсумував Андрій Дем’янович.
Детальніше дізнатись щодо функціоналу системи можна за тел. (067) 10-20-106, Євгенія, або за посиланням.