НБУ дав рекомендації щодо безпечного використання мікрокредитів
9 месяцев назад 0
Невелика позика до зарплати або для покупки гостро необхідної речі є в Україні дуже поширеною практикою. НБУ дав низку рекомендацій, на що варто звернути увагу, якщо ви вирішили скористатися мікрокредитом.
Чому мікрокредит популярнийПерехопити кількасот гривень до зарплати можна у друзів, родичів чи колег по роботі. Якщо ж йдеться про дещо більшу суму, перед людиною постає вибір: йти до банку, або скористатися небанківською фінустановою.
Нерідко вибір робиться на користь останньої, бо при оформленні мікрокредиту від громадянина потрібен мінімум документів і процедур:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- верифікація особи;
- заповнення анкети.
Можна взагалі нікуди не йти, а оформити онлайн-кредит на сайті. Така угода буде скріплена з вашого боку одноразовим паролем, отриманим через SMS або месенджер. Зазначимо, він має порівнянну з вашим підписом юридичну чинність.
Хитрощі кредитора, законні й не дужеДіяльність небанківських фінансових установ регламентована законом. НБУ рекомендує вивчити повну інформацію про кредит, який бажаєте взяти. На сайті компанії має бути інформація:
- загальна вартість позики з усіма комісіями та платежами;
- реальна річна відсоткова ставка;
- терміни та суми;
- умови дострокового повернення;
- штрафні санкції у разі порушення умов кредитування.
Кредитори нерідко випинають вигідні деталі пропонованої позички, не повідомляючи про ваші ризики. Якщо ви знайшли таку невідповідність, то в такій неохайній компанії краще позику не оформляти. Мало того, бажано повідомити про таку компанію до Нацбанку, який перевірить законність її діяльності.
Як уникнути шахраївУ НБУ нагадують, на сайті компанії мікрокредитування мають бути всі дані, на підставі яких вона займається такою діяльністю. Буває, що на вебпорталах вони не вказують навіть номер ліцензії. Це має вас утримати від оформлення кредиту у такому місці.
Ну і звісно, уважно читайте договір, який маєте намір підписати.
Відмова від вже взятого кредитуЗакон України встановлює 14-денний термін, коли позичальник може відмовитися від взятого кредиту. Однак, пам'ятайте, це неодмінно має бути прописано в договорі.
Щоб відмовитися від кредиту, потрібно написати відповідну заяву і повернути протягом 7 діб після цього отримані гроші та відсоток, що набіг на них.