Не всі мають рівні умови на аукціонах з оренди держземель — фермерка

3 месяца назад 0

Минув місяць, як в аграріїв зʼявилась можливість взяти в суборенду державні землі на базі «Державного земельного банку». Проте не всі мають рівні умови та доступ.

Про це розповіла співвласниця підприємства «Красногірське» Ольга Полозова для Latifundist.com.

Компанія теж брала участь в аукціоні, заявка виграла, але коли справа дійшла до підписання протоколу торгів, прийшла відмова через брак певних документів. Результати торгів анулювали і призначили нові.

Аукціон пройшов позаминулого тижня в системі Prozorro.Продажі. 19 учасників змагалися за право суборенди земельної ділянки сільськогосподарського призначення строком на 14 років і площею 128,3 га.

Переможцем обрано «Красногірське», яке запропонувало найвищу ціну — 45 тис. грн/га щорічно (або 5,8 млн грн за рік). Підприємство отримало на підпис протокол про результати торгів, а вже 22 жовтня від «Земельного банку» надійшла відмова у його підписанні через те, що підприємство не надало всі необхідні документи для участі в аукціоні.

«Нам сказали, що не вистачає всіх документів від ТОВ «Красногірське». Я відповіла, що якби ми не надіслали всі необхідні документи, то нас би не допустили до участі в аукціоні. А нас допустили, ми аукціон виграли. Потім нам прислали прокол на підпис і за кілька днів після цього дискваліфікували. Але, якщо причина у відсутності якихось формальних документів, то ми готові їх додатково надіслати. В чому проблема? Земля, за яку йшли торги, два роки стоїть необроблена, а раніше оброблялась незаконно. Тобто не приносить ніякого прибутку державі. Вам же самим цікаво здати в оренду за такі кошти. Але отримали відповідь, що документи вже не приймаються», — пояснила фермерка.

За словами генерального директора «Державного земельного банку» Ярослава Ярославського, закон забороняє додатково приймати документи після завершення торгів, а зобов’язує опрацьовувати тільки ті, які завантажені в систему Prozorro.Продажі.

Читати за темою: На аукціон виставили найбільшу ділянку Земельного банку

До речі, переможець, якому відмовлено у підписанні протоколу, втрачає гарантійний внесок. У випадку «Красногірського» — це 190 тис. грн.

Ольга Полозова вважає, що торги скасували через інших учасників конкурсу — хтось з впливових агрокомпаній, які залучали до конкурсу по 2-3 свої компанії, не переміг і зміг домовитись із організаторами торгів.

В «Земельному банку» розповіли, що через дискваліфікацію першого учасника, переможцем мав би стати наступний. Однак він забрав свій гарантійний внесок. Тому назначені повторні торги за земельну ділянку. Вони відбудуться 25 листопада. 

«Красногірське» має право взяти участь в наступних торгах, адже воно не відмовилось від підписання протоколу, а «Державний земельний банк» відмовив із законних підстав. Втім, в протоколі ми не писали заборону на майбутню участь», — повідомили в «Державному земельному банку».