Передача в оренду земель на онлайн-аукціонах подвоїла доходи орендодавців — Світовий банк

11 месяцев назад 0

Доходи від оренди земель в Україні після земельної реформи зросли вдвічі. Про це свідчать дані звіту The World Bank «Вплив прозорих онлайн-аукціонів на доходи від оренди земель державної власності. Докази правових та адміністративних змін в Україні».

Згідно зі звітом Світового банку, передача в оренду земель на онлайн-аукціонах в системі Прозорро.Продажі подвоїла доходи орендодавців.

Звіт Світового банку побудовано на аналізі та порівнянні результатів 31,5 тис. «дореформених» земельних офлайн та онлайн-аукціонів, що відбувалися з 2015 року, з результатами онлайн-аукціонів у системі Прозорро.Продажі, які проводилися з листопада 2021 по березень 2022 р. (загалом 2,7 тис. аукціонів). 

Як підкреслили автори звіту, реформа та забезпечення прозорої електронної торгової системи з відкритим кодом, сприяли зменшенню барʼєрів для участі та підвищенню рівня конкуренції та прозорості, створенню рівних умов для учасників, а з цим — зниженню ризиків корупції та усуненню посередників, інтереси яких можуть не відповідати інтересам громад та сприяти конфлікту інтересів. Як результат — подвоєння доходів від оренди землі.

Як зазначається у звіті, якби всі державні та комунальні землі, передані в оренду з 2015 р. за допомогою дореформених механізмів, здавалися в оренду через онлайн-аукціони на Прозорро.Продажі, органи місцевого самоврядування отримували б додаткові надходження у $500 млн на рік.