«Підводні камені» абонплати в Херсоні

3 года назад 0

Впровадження платні за обслуговування внутрішньобудинкових теплових мереж навіть для тих, хто живе у багатоповерхівці, але від користування цими мережами давно відмовився, викликало масове обурення власників квартир із автономними котлами та конвекторами («Новий день» про це писав). Натомість абонентську плату за водопостачання та водовідведення з 1 січня 2022 року херсонці сприйняли з розумінням – адже цими зручностями користуються всі. Та далеко не всі умови нового платежу і в цьому випадку можна вважати справедливими, стверджують пересічні споживачі. 

Наприклад, ті, хто користується послугами централізованого водопроводу та каналізації, й живе в багатоповерхівці із загальнобудинковим лічильником, вносять по 36,2 гривень абонплати.  Обслуговування будинкового лічильника в абонплату входить, а от за повірку чи ремонт квартирних приладів обліку споживач все одно з власної кишені грошенята викладає. Натомість для приватних будинків із водопроводом та центральною каналізацією абонплата складає 48,5 гривень, але всі сервісні роботи із лічильником – коштом міськводоканалу. І це не всім мешканцям «висоток» до вподоби: багато хто з них також платив би по 48,5 гривень раз на місяць, ніж одразу кілька сотень гривень за повірку квартирного лічильника. Що цікаво: у міському комунальному підприємстві «Виробниче управління водоканалізаційного господарства Херсона» (МКП ВУВКГ) також визнають: такий варіант був би зручнішими для всіх – у тому числі й для постачальника послуги. Але закон у нас дуже «кострубатий» та не гнучкий, і цього не дозволяє.

— Ми зверталися до Мінрегіону з листом про доцільність включення обслуговування квартирних приладів обліку до абонентської плати. Але нас не почули. Тож такі її умови – не наша примха. А вимога Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Він регламентує, що абонплата витрачається на обслуговування виключно комерційних вузлів обліку. Лічильник води у приватному секторі вважається комерційним (будинковим) вузлом, і тому його обслуговують за рахунок абонплати. А от квартирні чи індивідуальні прилади обліку води – то вже розподільчі вузли обліку. Відтак, їх обслуговування здійснюється за  рахунок самого власника, — розставила крапки над «і» заступник директора МКП ВУВКГ зі збуту Тетяна Лукова.

І ще інформація до роздумів. На сьогодні послуга з повірки (включно з розпломбуванням, зняттям, транспортуванням, повторним монтажем і опломбуванням) квартирних лічильників води за окремим договором із міськводоканалом Херсона коштує  833,5 гривні. Та оскільки податковий тиск на водоканали України зростає, а енергоносії та матеріали з місяця у місяць дорожчають, можна прогнозувати, що згадана ціна незмінною надовго не залишиться.  От і зважуйте, що вигідніше: додаткові десять гривень абонплати на місяць, або близько тисячі гривень одномоментно раз на чотири роки.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ 
Новий день