
Податкова перевіряє платежі українців: після чого змушують відкрити ФОП
12 часов назад 0
Державна податкова служба (ДПС) розсилає українцям листи з проханням пояснити джерело доходу. Після роз'яснень лише за травень ті, хто отримав такі листи, відкрили 391 ФОП.
Про це йдеться в роз'ясненні ДПС. Так, податкова відслідковує інформацію про платежі, які отримують українці. Якщо у когось є велика кількість платежів і це нагадує підприємницьку діяльність без сплати податків, до такого українця надсилають звернення з вимогою пояснити джерело доходу.
Загалом листи від ДПС отримали 3 тисячі платників податків з проханням пояснити походження коштів. "Мета повідомлень – роз’яснювальна. Всю інформацію відпрацьовують територіальні органи ДПС. За результатами відпрацювання 391 особа зареєструвалась як ФОП. Лише по 7 складено адмінпротоколи, які відправлені до суду. І це підтвердження, що діалог із бізнесом працює . За березень-квітень цього року понад 11 тисяч осіб отримали 256,6 тис. грошових переказів", – зазначають у ДПС.
Інформація отримана з Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій. Наприклад, одна з осіб у квітні отримала 111 платежів на суму понад 644,8 тис. грн, інша – 1065 платежів на суму понад 375,7 тис. грн.
Нині ДПС готує ще 700 листів тим платникам, де є ймовірність здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації. Більшість платників отримала незначну кількість переказів на невеликі суми, тому ця інформація накопичується для подальшого аналізу та використання під час здійснення заходів податкового контролю.
Кого не перевірять Раніше в мережі ширилася про те, що податкова розсилає українцям вимоги з'явитися до територіальних відділень для надання пояснень щодо систематичного ведення господарської діяльності з використанням NovaPay (входить у групу компаній "Нова Пошта" і надає фінансові платіжні послуги). Зокрема, питання стосується продажу товарів в інтернеті та надходження коштів на особисту картку.
З 1 березня поточного року податківці отримують із Системи обліку даних РРО (реєстраторів розрахункових операцій) інформацію про:
- громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари;
- фізосіб-підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, але при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО.
Зі свого боку нардепка Ольга Василевська-Смаглюк ("Слуга народу") раніше повідомила, що систематичним продажем є тільки регулярна реалізація однотипних товарів. Тобто, за її словами, українці, які продають особисті речі (наприклад, одяг, побутову техніку тощо) на інтернет-майданчиках, не повинні піддаватися штрафам або іншим методам впливу з боку Держподаткової служби.
У самій Держподатковій службі раніше повідомили, що не штрафують українців за продаж особистих речей на інтернет-майданчиках – зокрема OLX, Prom, у соцмережах тощо. Поширена інформація про те, що Держподаткова служба автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, які здійснюють такі операції, не відповідає дійсності.