Поліція Херсонщини нагадує про необхідність бути пильними під час покупок або продажу товару в мережі Інтернет

8 месяцев назад 0

Жителі Херсонської області продовжують потрапляти на «гачок» шахраїв під час покупок або ж продажу товарів онлайн. Минулої доби троє мешканців Херсонщини в такий спосіб втратили майже 91 тисячу гривень. Поліція радить громадянам бути більш обачними та пильними.

Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

Так, до поліції зателефонувала 32-річна мешканка Музиківки. Вона розповіла, що ввечері 9 травня на одному з торгівельних сайтів розмістила оголошення про продаж одягу. Через деякий час на мобільний номер жінки від нібито поштового відділення надійшло SMS-повідомлення з певним паролем про замовлення товару. Заявниця перейшла за вказаним у повідомленні посиланням, ввела пароль, а вранці з банківської картки жінки невідомим псевдопокупцем були зняті 9730 гривень.

А 48-річна херсонка натомість на одній із торгівельних платформ ще 29 квітня замовила товар на загальну суму 46500 гривень і сумлінно одразу перерахувала кошти на вказаний у оголошенні банківський рахунок начебто інтернет-магазину. Проте покупку жінка досі не отримала, а зв’язок із продавцем відсутній.

Жертвою шахраїв вчора став й 49-річний житель Дніпровського району. Чоловік розповів поліцейським, що на його мобільний номер надійшло повідомлення рекламного змісту. Заявник перейшов за вказаним посиланням на начебто сторінку інтернет-магазину. Однак після цього у телефоні чоловіка стався збій у роботі. А коли гаджет знову запрацював, з мобільного інтернет-банкінгу заявникові надійшло сповіщення про зняття грошей у сумі 34768 грн.

Поліція звертає увагу громадян: щоб не стати жертвою подібних схем шахрайства, слід скористатися усіма можливими засобами, аби перевірити продавця або ж покупця на доброчесність. При покупці необхідно оплачувати товар лише після його отримання, не можна одразу довіряти занадто низьким цінам на товари, а слід обов’язково спочатку порівняти вартість з іншими сайтами. Також не слід переходити за сумнівними посиланнями та одразу вводити коди та паролі, що надійшли у повідомленні.