Росія  формує свій еталонний сорт нафти

3 недели назад 0

Російський уряд складає плани сформувати російський еталонний сорт нафти Ця діяльність дасть змогу  нівелювати санкції  Заходу. Про це пише агентство Bloomberg.

За твердженням агентства, ключові російські міністерства, нафтовидобувачі й центральний банк планують у жовтні розпочати торгівлю нафтою на національній платформі.

Автори агентства стверджують, що Росія працюватиме над залученням іноземних партнерів до закупівлі нафти з метою вийти на обсяги торгівлі, достатні для встановлення контрольного цінового показника у період між березнем і липнем 2023 року.

Bloomberg наводить слова двох неназваних російських чиновників, які нібито підтвердили плани встановлення контрольного цінового показника нафти з метою протидії зовнішньому впливу і тиску обмежувальних заходів.

Запроваджене Євросоюзом і США ембарго на закупівлі російської нафти призвело до різкого зростання цін, що дало РФ змогу переспрямувати великі обсяги сировини на інші ринки, насамперед в Індію з Китаєм, і навіть підвищити свої доходи, хоч і продаючи зі знижкою менші обсяги нафти.

Водночас ЄС і США зазнають збитків, включаючи вторинний ефект у вигляді інфляції. На цьому тлі за підсумками саміту G7 було прийнято заяву, в якій лідери «сімки» пообіцяли розглянути можливість обмеження цін на російську нафту шляхом заборони надання послуг з її транспортування морем, якщо вартість сировини перевищує верхню планку, «узгоджену міжнародними партнерами».


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.