Тепличники України замістили 50% довоєнного врожаю Херсонщини

4 часа назад 0

За останні десять років (з 2014 по 2024 рік) тепличний бізнес в Україні отримав значний розвиток. Швидка окупність інвестицій і очевидний потенціал подальшого зростання зробили цей сектор привабливим для далекоглядних підприємців.

Про це ідеться у маркетинговому дослідженні компанії .

Зазначається, що наразі в Україні функціонують близько 300 гектарів промислових теплиць, а також 100 гектарів квіткових теплиць. Незважаючи на позитивну динаміку, частина господарств змушена закриватися, оскільки застарілі технології та висока собівартість продукції призводять до фінансових втрат.

«Аналіз ринку тепличного бізнесу в Україні свідчить про те, що активне інвестування є одним із рушійних факторів розвитку галузі. Підприємці зводять нові тепличні комплекси з урахуванням сучасних стандартів і новітніх технологій. Такі ініціативи сприяють поступовому збільшенню площ тепличних господарств і поліпшенню технічного оснащення. Однак значні капіталовкладення потрібні на етапі будівництва та модернізації породжують певні фінансові ризики» , – відмічають аналітики.

Незважаючи на воєнний час, українські аграрії змогли домогтися певного прогресу у відновленні обсягу вирощування овочів на ринку тепличного бізнесу в Україні. Так, довоєнне виробництво південних районів Херсонської області, які зараз перебувають під тимчасовою окупацією, на 50% заміщено продукцією з інших регіонів.

«Однак питання високої вартості енергоносіїв, низької оплата праці порівняно з європейськими країнами та тривалих термінів окупності продовжують залишатися головними викликами для розвитку сектору»,  – додають аналітики.